SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Yusuf’a Umut Ol

Bu biyografi 17 Ocak 2021 - 13:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yusuf’a Umut Ol

Sende Kızılay’a bağışta bulun Yusuf’a umut ol.

Yusuf ve Yusuf gibi binlerce kişinin aynı kaderi yaşadığı hastalık için çare sizlersiniz.

İstanbul Koç Hastanesinde Akut Lenfoblastik lösemi tedavisi gören ve tedavisi devam eden 19 Yaşında Sivaslı Yusuf Kayacı sizlerden destek bekliyor.

Akut Lenfoblastik lösemi hastası 19 yaşındaki Yusuf Kayacı’nın hayata tutunması için acil olarak size en yakın Kızılay merkezine kan örneği vermeniz yeterli.

Yusuf Kayacı, sosyal medya hesabından bir çağrı yaparak şunları ifade etti.

“Herkese merhaba arkadaşlar, ben lösemi hastası Yusuf Kayacı, ben şu an İstanbul’da Koç Hastanesinde lösemi tedavisi alıyorum ve yakın zamanda benim kemik iliği nakli olmam gerekiyor. Yani bana bir dönor gerekiyor ve 2 kardeşimden tutmasını bekliyorduk ne yazık ki tutmadı. Benim bu yazıyı paylaşma sebebim ise sizlerde rica ediyorum ve sizleri, çevrenizi bilinçlendirerek Kızılay’a giderek dönor olmak istediğinizi ve örnek kan vermenizi istiyorum. Belki verdiğiniz örnek dönor, belki bana ya da bir başka hastanın yaşaması için umut olacaktır. Bu yapacağınız destek ile bana ya da bir başka lösemili hastaya yardımınızız dokunacağını belirtmek istiyorum. Herkese hayırlı sağlıklı günler diliyorum.” şeklinde paylaşım yaparak destek istedi.

Yine Yusuf Kayacı’nın ailesi de Lütfen Paylaşarak Destek Olalım şeklinde bir paylaşım yaparak şunları ifade ettiler.

“Akut Lenfoblastik lösemi hastası olan 19 yaşındaki yeğenim Yusuf Kayacı için kemik iliği nakli gerekmektedir. Acil olarak size en yakın Kızılay merkezinde kan örneği verirseniz hem ona hem de onun gibi kök hücre bekleyen binlerce insana can olabilirsiniz.”

Sizlerde Yusuf Kayacı’ya umut olmak için hasta yakını irtibat telefonu 0 532 152 42 16

Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL)

Akut Lenfositik Lösemi veya Akut Lenfoid Lösemi olarak da adlandırılan Akut Lenfoblastik Lösemi (ALL) kanın ve kemik iliğinin bir çeşit kanseridir. Hızlı seyirli olup tedavi edilmezse çok çabuk kötüleşir. Çocukluk çağının en sık görülen kanseridir, erişkin yaş grubunda ise her 100.000 kişi arasında 1-2 kişide hastalık ortaya çıkar.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA