SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Cumhuriyet Üniversitesine Yayıncılık Kamu Ödülü

Bu biyografi 06 Ocak 2021 - 0:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Üniversitesine Yayıncılık Kamu Ödülü

Türkiye Yazarlar Birliğince (TYB) verilen 2020 yılı “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri”nin Yayıncılık Kamu kategorisi ödülü Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin oldu.

Türkiye Yazarlar Birliği tarafından verilen bu yılın “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları” ödüllerini almaya hak kazananlar açıklandı.

Yaptığı yayınlarla Yayıncılık Kamu kategorisinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yayınları ödülün sahibi oldu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas’ı sempozyumlar şehri yapma hedeflerinin olduğunu vurgularken yaptıkları çalışmaların karşılığının ulusal çapta yankı bulmasının gururunu yaşadıklarını anlattı.

Rektör Yıldız, “Sivas geçmişte ilim şehri diye anılan önemli bir şehir. Biz de bunu bugüne taşımaya çalışıyoruz. 2016 yılından bu yana 80’in üzerinde sempozyum, çalıştay, kongre gerçekleştirdik. Her ne kadar salgın sürecinde sekteye uğrasa da çalışmalarımızı çevrimiçi olarak sürdürüyoruz.” dedi.

Yapılan sempozyum, çalıştay ve kongrelerin bildirilerini üniversitenin imkânlarıyla bastıklarını ifade eden Rektör Yıldız, “Sivas Kongresi başta olmak üzere, çeşitli alanlarda 40 kitap Üniversitemiz Yayınları tarafından basıldı ve gerekli yerlere dağıtımı yapıldı. Türkiye Yazarlar Birliği’nin Üniversitemiz Yayınlarına verdiği bu ödül çalışmalarımızın ne kadar isabetli olduğunun göstergesi. İnşallah Üniversitemizi daha iyi yerlere taşıyacağız.” diye konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA