SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Başkan Demirgil, “Seçim döneminde vekil adaylarına anlatmıştık. Sanayi Esnafı ATM İstiyor”

Bu biyografi 18 Aralık 2020 - 0:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Demirgil, “Seçim döneminde vekil adaylarına anlatmıştık. Sanayi Esnafı ATM İstiyor”

Sanayi Esnafı 4 Eylül sanayi sitesinde ATM olmadığı için şehir merkezine gitmek zorunda kalıyor.

Başkan Hakan Demirgil, Bankalara Çağrıda bulunarak 4 Eylül Sanayi Sitesine esnafının ‘ATM’ istediğini duyurdu.

Başkan Demirgil, “Vekil adaylarına anlatmıştık, seçildikten sonra verdikleri sözleri unuttular”

4 Eylül Sanayi Sitesi ile Ata Sanayi Sitesi’nde bankaların ATM cihazlarının bulunmaması, esnafı mağdur ediyor, diyen Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, ATM eksikliğinin esnafın en büyük sorunu olduğunu söyleyerek şunları ifade etti.

Pandemi dolayısıyla esnaflarımız zor günler geçiriyor, birde esnaf, işi gücü bırakıp banka ve ATM arıyor. ATM olmaması esnafı mağdur ediyor. Buradan bankalara çağrı yapıyorum 4 bin esnaf ve sanatkar’ın bulunduğu sanayi sitelerimize acilen ATM’lerin konulmasını istiyoruz” dedi.

Başkan Hakan Demirgil, ATM yokluğundan esnaf ve sanatkarın 3 kilometre uzaklıktaki şehir merkezine gitmek zorunda kaldıklarını bildirdi.

Seçim döneminde adaylara da ATM sorununu anlattıklarını ifade eden Başkan Hakan Demirgil, şöyle konuştu:  “Esnaf ve sanatkarımız herhangi bir banka işlemi için dükkanını kapatıp 3 kilometre mesafedeki il merkezine gitmek zorunda kalıyor. Bu da zaman ve iş kaybına sebep oluyor. Yaşadığımız bu sıkıntıları seçim döneminde sitelerimize gelen sayın vekil adaylarına da anlattık. Ancak seçildikten sonra verdikleri sözleri unuttular.

Daha önce Banka Şubeleri ile sanayilerimizde ATM cihazlarının kurulması için müracaatta bulunduklarını belirten Başkan Hakan Demirgil Ata ve 4 Eylül sanayi sitelerimizde ATM cihazlarının bulunmaması büyük bir eksiklik. Nüfusu Sivas’tan çok küçük şehirlerin sanayi sitelerinde bile ATM cihazları var. Sanayiye gelen vatandaşlarımız, ATM cihazı olmayınca zor durumda kalıyor. Sivas’ta banka şubeleri bu eksikliği görmüyor mu? Sanayi sitelerimizin acilen ATM cihazlarına gereksinimi var. ATM cihazlarının kurulması için başvurmadığımız yer kalmadı.”

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA