SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Çayır’dan Gayrimenkule yatırım çağrısı

Bu biyografi 10 Aralık 2020 - 10:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çayır’dan Gayrimenkule yatırım çağrısı

Çayır: Gayrimenkule yatırım yapan kazanır.

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi tarafından yaptırılan ‘Türkiye Hanehalkı Finansal Algı ve Tutum Araştırması’na göre ülkemizde vatandaşların en memnun kaldığı yatırım aracının gayrimenkul olduğunu söyleyen SEMDER Başkanı Kerim Çayır, “Önümüzdeki süreçte gayrimenkul  fiyatlarının artacağını düşünüyoruz ve hemşehrilerimize gayrimenkule yatırım yapmalarını tavsiye  ediyoruz. Şu dönemde gayrimenkule yatırım yapan kazanır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi tarafından 15 bin 41 kişinin katılımıyla yaptırılan ‘Türkiye Hanehalkı Finansal Algı ve Tutum Araştırması’na göre ülkemizde vatandaşların en memnun kaldığı yatırım aracının gayrimenkul olduğunu ifade eden Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, birikimi olan vatandaşları gayrimenkule yatırım yapmaya davet etti.

SEMDER Başkanı Çayır; “Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi tarafından yaptırılan ‘Türkiye Hanehalkı Finansal Algı ve Tutum Araştırması’ sonuçlarına göre, vatandaşlarımızın en memnun olduğu yatırım aracının yüzde 81 ile gayrimenkul olduğu açıklandı.  Ortalama memnuniyet oranında gayrimenkulü yüzde 76 ile altın, yüzde 72 ile vadeli TL mevduat hesabı, yüzde 71 ile döviz, yüzde 67 ile iş kurmak/işe ortak olmak, yüzde 65 ile katılım hesabı takip etti” dedi.

KAYBETME İHTİMALİ YOK DENECEK KADAR AZ

Gayrimenkule yapılan yatırımın uzun vadede her zaman kazandıracağının altını çizen Başkan Çayır, “Her zaman söylediğimiz ‘Ne altın ne dolar, güvenli liman gayrimenkul’ sloganımız Cumhurbaşkanlığı tarafından yaptırılan ankette bir kez daha ortaya çıktı. Salgın döneminde altın ve dövizdeki artışa rağmen yatırımcılar en fazla gayrimenkule yatırım yaparak kendilerini güvende hissediyor. Çünkü kaybetme ihtimali yok denecek kadar az” açıklamasında bulundu.

“GAYRİMENKUL FİYATLARININ ARTACAĞINI DÜŞÜYORUZ”

Gayrimenkul fiyatlarının Türkiye’de 2020 yılında büyük bir ivme yakaladığını ifade eden Başkan Çayır, “Fakat bu artış ilimizde gayrimenkul fiyatlarına beklenen düzeyde yansımadı. Yani Sivas’ta araç fiyatlarındaki değer artışı oranı gayrimenkule henüz yansımadı. Bu yıl içerisinde demir, tuğla, çimento başta olmak üzere bütün inşaat malzemelerine gelen zam gayrimenkul fiyatlarına yansımadı. Piyasada ortalama bir aracın fiyatı 150-200 bin lira arasında değişiyor. Bu fiyatlara ilimizde rahatlıkla konut sahibi olunabilir. Önümüzdeki süreçte gayrimenkul fiyatlarının artacağını düşüyoruz ve hemşehrilerimize gayrimenkule yatırım yapmalarını tavsiye ediyoruz. Şu dönemde gayrimenkule yatırım yapan kazanır” ifadelerini kullandı.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA