SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Vali Ayhan, “Şarkışla tarımda Sivas’ın lokomotifi”

Bu biyografi 08 Aralık 2020 - 1:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, “Şarkışla tarımda Sivas’ın lokomotifi”

Vali Ayhan, “Şarkışla tarımda Sivas’ın lokomotifi. Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) OSB, Şarkışla’ya Yeni İvme Kazandıracak.” dedi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, ilçe programları kapsamında Şarkışla ilçesinde bir dizi temaslarda bulundu.

İlçe temasları kapsamında Vali Salih Ayhan, ilk olarak Şarkışla Kaymakamlığını ziyaret etti. İlçe protokolü tarafından karşılanan Vali Ayhan, Kaymakam Mehmet Erdem ile bir araya gelerek, ilçeye kazandırılması planlanan Şehit Bedirhan Karakaya Gençlik Merkezi ve Yarı Olimpik Havuz projesi hakkında bilgi aldı.

Şehit Bedirhan Karakaya’nın İsmi Yaşatılacak

Projenin ilçeye hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Salih Ayhan, daha sonra 31 Temmuz 2018 tarihinde Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde annesi Nurcan Karakaya ile birlikte şehit olan bebek Bedirhan Karakaya’nın Covid-19 tedavisi gören anneannesi Suudiye Demir’i telefonla arayarak,  hem geçmiş olsun dileklerini iletti, hem de müjdeli haberi paylaştı. Vali Salih Ayhan, ilçe kaymakamlığının girişimleriyle şehidimizin isminin yeni yapılacak komplekse verileceğini ifade ederek, “Bedirhan bebek ismiyle ölümsüzleşecek.” dedi.

Yusuf Yazıcıoğlu’na Geçmiş Olsun Telefonu

Vali Ayhan, daha sonra merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu’nu, yakalandığı Covid-19 salgını nedeniyle arayarak, geçmiş olsun dileklerini ileterek Elmalı Köyüne yapımı son aşamasına gelen Muhsin Yazıcıoğlu Anı Evi hakkında bilgi verdi.

Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi İlk Toplantısını Yaptı

Vali Salih Ayhan, kaymakamlık ziyaretinin ardından tarım ve hayvancılık alanında önemli çalışmaların yürütüldüğü Şarkışla ilçesinde Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısına katıldı.

Vali Salih Ayhan, ilçe Kaymakamı Mehmet Erdem ve kurul üyelerinin katıldığı toplantıda, 227 hektar üzerine kurulması ve işletilmesi planlanan Şarkışla TDİOSB’de gelinen son durum gözden geçirildi. Şarkışla ilçesi Maksutlu, Hüyük, Döllük, Harun köyleri ve Cemel Beldesi Mevkiinde bulunan proje alanını da yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, Şarkışla TDİOSB Yönetim Kurulu Üyelerinden kısa, orta ve uzun vadede yapılacak olan tüm çalışmaların raporlaştırılmasını istedi.

Şarkışla İlçemizin Güçlü Bir İrade Yapısı Var

Vali Salih Ayhan, yaptığı açıklamada, tarım ve hayvancılıkta ön planda olan Şarkışla ilçesinde sistemli bir şekilde OSB’nin kurulmasının ilçeye değer katacağını söyledi. Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi’nin uzun süren çalışmaların ardından kurulduğunu ve ilk toplantısını yaptığına dikkati çeken Vali Ayhan, “Şarkışla ilçemizin güçlü iradesiyle OSB’yi oluşturduk.” dedi.

Şarkışla Tarımda Sivas’ın Lokomotifi

“Şarkışla tarımda Sivas’ın lokomotifi” sözleriyle ilçenin tarım ve hayvancılıkta ki önemine dikkat çeken Vali Ayhan, “Kurumsal olarak OSB’ye destek vereceğiz. 160 adet ahırın yer alacağı 20 bin büyükbaş hayvan kapasiteli OSB için Sivas İl Özel İdaresi, Şarkışla Kaymakamlığı, İlçe Belediyesi, Ticaret Borsası ve Kırmızı Et Üreticileri Birliği kurumsal bir yapı oluşturdu.” şeklinde konuştu.

Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Emeğe Geçenlere Teşekkür Ediyoruz

Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi’nin 23 Eylül 2020 tarihinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin imzasıyla Tüzel kişiliğini kazandığını aktaran Vali Ayhan, “İlçemiz yeni bir sürece girmiş bulunuyor. Yeni bir iş takvimiyle zaman kaybetmeden yer tahsisleri yapılarak Şarkışla tarım ve hayvancılıkta daha çok ivme yakalayacak. Bu önemli projenin ilimize kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli’ye, Sivas Milletvekillerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Salih Ayhan, toplantının ardından ilçede faaliyet gösteren Aydın Plastik Sanayi ve Ticaret AŞ’yi ziyaret etti. 40 kişinin istihdam edildiği fabrikayı gezerek, üretimle ilgili bilgi alan Vali Salih Ayhan, salgına rağmen üreten ve personel çıkarmayan işletmeye teşekkür etti.

Vali Salih Ayhan’dan Esnaflara ‘Tedbirlere Uyun Mesajı’

Şarkışla ilçesinde esnafları da ziyaret eden Vali Salih Ayhan, işletmelere Covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlere uymaları konusunda tavsiyelerde bulundu. Vali Ayhan, “El birliği ile göstereceğimiz mücadele, salgınının sonunu getirecektir.” diye konuştu.

Vali Ayhan, ilçe programlarında son olarak Kıbrıs Barış Harekatı’nda gösterdiği başarıdan dolayı “Mağusa Fatihi” lakabıyla anılan Korgeneral Osman Fazıl Polat’ın Şarkışla’da doğduğu evde incelemelerde bulunarak, planlanan restorasyon çalışmaları hakkında Belediye Başkanı Turgay Oğuz’dan bilgi aldı.

 

İlçe programına Şarkışla Kaymakamı Mehmet Erdem, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Soysal, Şarkışla Belediye Başkanı Turgay Oğuz ve ilçe protokolü katıldı.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA