SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Deva Partisi Sivas İl Başkanlığından Esnafa Destek Çağrısı

Bu biyografi 08 Aralık 2020 - 0:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Deva Partisi Sivas İl Başkanlığından Esnafa Destek Çağrısı

Deva Partisi Sivas İl Başkanı Serdar İnce, verdiği demeçte, “Sivas pandemide yerel esnafına sahip çık, diyerek, “Başta salgın hastalık olmak üzere, yaşadığımız ekonomik krizden, geçmiş dönemlerde olduğu gibi bugün de milletçe el ele vererek aşacağız.” dedi.

İnce, açıklamasını şöyle yaptı. “Yaşadığımız süreçte başta eğitim kurumları, okul servisleri, halk otobüsleri, restaurantlar, kafeler kahvehaneler, halı sahalar ve sosyal tesisler olmak üzere karantina kapsamında kapalılar. Başta işverenleri ve çalışanları olmak üzere en çok etkilenen insanlarımız bu meslek kolundaki insanlarımızdır. İnşallah bir an önce hem işvereni hem de çalışanı rahatlatacak tedbir ve destekler devletimizce alınır ve bu süreç en az zararla atlatılır.

Günlük hayatta faaliyetlerine devam eden esnaf içinde, başta vergiler, elektrik, su, doğalgaz giderleri, kiralar ve ortak maliyetler olmak üzere birçok gider kalemi içinde ayakta kalmaya, istihdamı da devam ettirmeye çalışmaktadırlar. Bu anlamda mümkün olduğu kadar Sivas halkının yerel esnaftan alışveriş yapması büyük önem arz etmektedir. Başta İnternet ortamında olmak üzere sanal ortamda yapılan alışverişlerin Sivas ekonomisine katkısı bulunmamaktadır.

Bu kapsamda Deva Partisi olarakSivas pandemi sürecinde yerel esnafına sahip çık sloganı ile bu konuya dikkat çekmeye çalışmaktayız. Tüm Sivas Halkını da bu konuya duyarlı olmaya çağırıyoruz. Bir ve beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız zorluk yoktur.” şeklinde ifade etti.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA