SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Lise Diploması İçin 580 Başvuru Yapıldı

Lise Diploması İçin 580 Başvuru Yapıldı
Bu haber 07 Aralık 2020 - 13:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Lise Diploması İçin 580 Başvuru Yapıldı

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, lise diploması almak için başvuru yapan usta ve kalfaların derslere katılım sağlamalarını istedi.

Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı genelgenin ardından ustalık veya kalfalık belgesi almış veya mesleki eğitim merkezinde okumaya devam eden fakat diploma programına dahil olmayanların telefi dersleri vererek meslek lisesi diploması alabileceklerdi. Bu kapsamda Dr. Sadık Ahmet Mesleki Eğitim Merkezine lise diploması almak için başvuru yapan usta ve kalfalara, pandemi nedeniyle dersleri internet üzerinden takip edecekleri belirtildi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, lise diploması alabilmek için Dr. Sadık Ahmet Mesleki Eğitim Merkezine 580 usta ve kalfanın başvuru yaptığını ifade ederek, derslerin internet üzerinden takibinin yapılacağını dile getirerek sınav öncesinde derslere katılımın çok önemli olduğunu belirtti.

 DERSLER, İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILIYOR

Esnaflar için lise diplomasının bir fırsat olduğunu hatırlatan Sesob Başkanı Beşir Köksal, diploma almak için kayıt yaptıran esnafların sınav öncesinde mağduriyet yaşamaması için mutlaka derslere internet üzerinden katılım sağlamalarını tavsiye etti.

Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, derslere katılımın esnaf açısından önemli olduğunu hatırlatarak, sınavların Ocak ayı itibariyle yapılacağını sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA