SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Bakan Koca: “Sivas’ta vaka artışı %25, yoğun bakım doluluk oranı %66”

Bu biyografi 06 Aralık 2020 - 23:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı açıklamaya göre, “Son bir haftada Sivas’ta artış %25, yoğun bakım doluluk oranını ise %66, olduğunu ifade etti.

Bakan Koca, 4 ilin sağlık müdürüyle video konferans yöntemiyle toplantı yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya valileri, il sağlık müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla ayrı ayrı yaptığı il değerlendirme toplantılarında bu illerde riskin devam ettiğini bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya il sağlık müdürleriyle video konferans yöntemiyle toplantı yaptı.

Video konferans yöntemiyle yapılan toplantı sonrası açıklama yapan Koca, “Zonguldak’ta vaka artışı yüzde 50, Malatya’da artış yüzde 35, Sivas’ta yüzde 25, Ankara’da ise sabit artış var. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü azaltmalıyız” dedi.

Bakan Koca, 4 ilin sağlık müdürüyle yaptığı video konferans yöntemiyle görüşme sonrası sosyal medyadan açıklama yapan Bakan Koca, “Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya İl Sağlık Müdürleri ve halk sağlığı başkanlarıyla ayrı ayrı il değerlendirme toplantıları yaptık. Sırasıyla Zonguldak, Ankara, Sivas ve Malatya’da risk devam ediyor. “ifadelerine yer verdi.

Bakan Koca, yaptığı açıklamalarda vaka artışlarına ve yoğun bakım doluluk oranlarına dikkat çekerek, “Son bir haftada Zonguldak’ta vaka artışı %50, yoğun bakım doluluk oranı %77, Ankara’da sabit artış olmakla birlikte yoğun bakım doluluk oranı %74, Sivas’ta artış %25, yoğun bakım doluluk oranı %66, Malatya’da artış %35 yoğun bakım doluluk oranı %61. Ara vermeden mücadeleye devam etmeliyiz. Tedbirlere daha sıkı uyarak sağlık çalışanlarımıza destek olalım. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü azaltalım.” Şeklinde ifade etti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA