SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Herkes Sorumluluk Sahibi Olmalıdır”

Bu biyografi 03 Aralık 2020 - 23:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, “Sevgi, Dayanışma ve Empati ile Engelsiz Bir Yaşamı Hep Birlikte İnşa Edeceğiz.” dedi.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm yurtta olduğu gibi Sivas’ta da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen programlar kapsamında ilk olarak, ilimizde faaliyet gösteren engelli dernek ve vakıf temsilcileri Vali Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti.
AÇSH İl Müdürü Harun Tan ve Prof. Dr Recep Toparlı’nın da hazır bulunduğu ziyarette, engelli milli sporcularımızda yer aldı.

Vali Salih Ayhan, özel gereksinimli vatandaşlarımızın sesi olan dernek, vakıf ve spor kulüplerinin her zaman yanında olacaklarını ifade ederek, “Hayatı paylaşabilmemiz için hiçbir engel yok.” diye konuştu.

-Herkes Sorumluluk Sahibi Olmalıdır

Makam ziyaretlerinin ardından engelliler günü etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanında stant açılışıyla devam etti.

Vali Salih Ayhan ve beraberindeki il protokolü, kent meydanında hazırlanan standı ziyaret ederek, engelli vatandaşlarımızla bir araya geldi.

“Dünyaya gözlerini açan her insanın, sıkıntı, kaza, belâ ve musibetlerle karşı karşıya kalabileceği bir gerçektir” sözleriyle herkesin engelli adayı olduğunu dikkat çeken Vali Salih Ayhan, “Engelsiz bir dünya için herkesi üst düzeyde sorumluluk üstlenmeye davet ediyoruz. “dedi.

-Devletimiz Destek Vermeye Devam Ediyor

Vali Salih Ayhan, “Devletimiz vatandaşlarımıza sosyal devlet anlayışı doğrultusunda olağan üstü destekler sağlıyor ve sağlamaya da devam edecek. Özel gereksinimli vatandaşlarımız için şehirde öncelikleri dikkate alarak hizmet etmeye devam ediyoruz. ”dedi.

Sivas’ta engelli faaliyetlerine yönelik önemli çalışmalar yapan Prof. Dr. Recep Toparlı’ya çalışmalarından dolayı teşekkür eden Vali Ayhan, “Fiziki engel değil, asıl olan insanların zihinleri, akılları ve kalpleri engeldir. Engelli kardeşlerimizin ortaya koyduğu başarı hikâyeleri sağlıklı vatandaşlarımıza örnek olacak türden. Sanat, spor, kültür ve diğer alanlarda azmin ve gayretin örnekleri Sivas’ta çok sayıda bulunmaktadır.” dedi.

Geleceğe umutla bakan engelli vatandaşlarımızı azim ve gayretlerinden dolayı kutlayan Vali Salih Ayhan, “ Valiliğimizi ziyaret ederek, yirmiye yakın kitap hazırlayan engelli dernek ve vakıflarımızın bu tür sosyal faaliyetlerde bulunması beni ziyadesiyle mutlu etti. Bütün unvanların bir köşeye atıldığı, kardeşçe yaşadığımız ve bir birimizi anladığımız bir dünya diliyorum.” dedi.

-Engelli Aktif Yaşam Merkezi Kurulacak

Vali Ayhan, konuşmasında özel gereksinimli vatandaşlarımıza da müjde vererek,” İnşaat çalışmaları devam Hamiye Kültür Park’ı yakında Sivas’a kazandırıyoruz. Bu park içerisinde engelli aktif yaşam merkezi kuracağız. Kardeşlerimizin tedavileri için atlarla terapi alanı oluşturulacak. Seneye inşallah bu merkezde bir araya gelerek programlar icra edeceğiz.” dedi.

-964 Öğrencimize Sürpriz Yapıldı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, Sivas il genelinde yaşayan özel gereksinimli bireylerimiz de unutulmadı.

Sivas Valiliği öncülüğünde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından sosyal farkındalık oluşturmak amacıyla ilimiz merkezde yaşayan orta, hafif düzey ve ortapedik engelli olan 964 özel eğitim öğrencimiz evlerinde ziyaret edilerek, kendilerine çeşitli hediyeler takdim edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen adreslere ulaşan Sivas Valiliği İl Salgın Denetim ekipleri, hediyeleri öğrencilere ulaştırarak onların mutluluğuna ortak oldu.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA