SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

SBTÜ ile HAVELSAN arasında iş birliği imzalandı

Bu biyografi 01 Aralık 2020 - 8:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SBTÜ ile HAVELSAN arasında iş birliği imzalandı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Savunma Sanayi alanında ihtisaslaşma hedefi doğrultusunda iş birliği kurmaya ve geliştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda HAVELSAN’da gerçekleştirilen imza töreninde Genel Müdür Dr. Mehmet Akif Nacar ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul arasında iyi niyet anlaşması imzalandı.

TÜBİTAK UZAY, TÜBİTAK SAGE, TÜBİTAK BİLGEM, TÜBİTAK MAM ve TUSAŞ gibi önemli savunma sanayi kuruluşlarıyla iş birliği protokolleri imzalayan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, son olarak yerli ve millî imkanlarla geliştirilen HAVELSAN ile protokol imzaladı. Protokol kapsamında kurumlar birlikte çalışma olanaklarını ve yöntemini belirleyerek birçok proje alanında işbirliği yapmayı planlamaktadır.

Yapılan bu anlaşmayla Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi akademik personeli ve öğrencileri yerli ve millî savunma sanayi ekipmanları için geliştirecek projelerde görev alabilme şansına sahip oluyor. Ayrıca öğrenciler HAVELSAN’da geliştirilen projelerde yer alabilecek, Ar-Ge çalışmalarına katılabilecek ve staj yapma imkânına sahip olabilecek.

İşbirliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, “Ülkemizin yerli ve millî savunma sanayi hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen çalışmalarda yer almak ve katkı sağlamak amacıyla iş birliği protokolleri imzalamaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA