SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Mesai saatlerinde değişikliği gidildi

Bu biyografi 01 Aralık 2020 - 23:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mesai saatlerinde değişikliği gidildi

Sokağa Çıkma Kısıtlamaları Genelgesi Kapsamında; Koronavirüs salgının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, yeni bir karar alınıncaya kadar kamu kurum ve kuruluşların mesai saatlerinde değişikliğe gidildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında kamu kurum ve kuruluşların mesai saatleri sabah 10.00’da başlayarak öğle 12.30 molasının ardından 13.00 ve 16.00 saatleri arasında hizmet verecekler.

Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, yeni tedbirler alınmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu çalışanlarının mesai saatlerinin 2 Aralık’tan itibaren 10.00-16.00 olarak belirlenmesine karar verdi.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanının kararı doğrultusunda gereken önlemlerin alınması için tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yazı gönderdi.

Kıratlı, Covid-19 salgınının Türkiye’de yayılımının en aza indirilmesi amacıyla salgınla mücadele ve etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetlerin zafiyete uğratılmaması ve kamu hizmetlerinin aksatılmaması şartıyla mesai saatlerinde düzenlemeye gidilebileceğini belirtti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA