SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Sosyal Belediyecilik Bu mudur? Budur!

Bu biyografi 30 Kasım 2020 - 23:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 Sosyal Belediyecilik Bu mudur? Budur!

Başkan Bilgin, “Sivas’ta kimse soğukta kalmayacak. İhtiyaç Sahibi Ailelere 500 TL Nakdi yardım yapılacak.” dedi.

 Sivas Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelerin yakacak ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ailelere nakit para yardımında bulunacak.

Sivas merkezde ikamet eden ve yardıma muhtaç olan ailelerin yakacak giderlerine destek olmak isteyen Sivas Belediyesi her aile için 500 lira nakit yardım yapacak.

Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü vasıtasıyla yardımlarını alacak olan ailelerde belli kriterler aranacak. Önümüzdeki kış aylarını kapsayan yakacak yardımı için Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından verilen form doldurulacak.

Müracaatlar, 30 Kasım ile 11 Aralık 2020 tarihleri arasında Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne yapılacak.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünü ziyaret eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yapılan yardım faaliyetleri ve nakdi yakacak yardımları ile alakalı basın mensuplarını bilgilendirdi.

Bilgin; “Tüm dünya zor bir süreçten geçiyor. Mart ayında başlayan pandemi nedeniyle tüm dünya insanoğlu olarak bir imtihan ile karşı karşıyayız. Allah’a şükürler olsun ki biz, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde gerek merkezi hükümetimizin gerekse yerel yönetimin çalışmaları ve desteğiyle bu süreci en az hasarla atlattık.” dedi.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELERİMİZE 500 TL NAKDİ YAKACAK YARDIMI YAPACAĞIZ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, malum şehrimiz kış memleketi ve çok soğuk bir süreç geçiyor. Bizler de yakacak ve yardımı olarak dar gelirli ailelerimize aylık 500 lira nakdi yardımda bulunacağız. Bunun müracaatını ise yarın başlatacağız. 30 Kasım ile 11 Aralık arasındaki müracaatlarla birlikte komisyonumuzun belirlediği kriterlere uyanlara yardımda bulunacağız. Bir sayı belirlemedik. Kriterlere uyan herkes 500 TL olmak üzere ocak ayında dar gelirli hemşerilerimize sosyal belediyeciliğin gereği olarak yardımda bulunacaklarını belirtti.

KİMSE BEN SOĞUKTA KALDIM, BEN AÇ KALDIM DEMEYECEK

Başkan Bilgin; bu şehirde hiç kimse ben soğukta kaldım, ben aç kaldım sıkıntıda kaldım demeyecek. Bizler gerek hükümetimizin desteği ile gerek yerel yönetim olarak bütçemize koyduğumuz gelirlerle birlikte bu şehirde hiç kimseyi soğukta, aç susuz bırakmadan sosyal belediyecilik anlayışımızla ve hemşerilerimiz destekleriyle başaracaklarını söyledi.

İNSANIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİLECEK

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Malum Türkiye’de tek olan uygulamalardan bir tanesi Hayat Ağacı derneğimiz ve Gıda Bankamız aracılığı ile birlikte ailelerimize normal alışveriş yapar gibi yardımlarımız devam ediyor. İnşallah yakacak yardımını da yaparak bu kışı da birlikte sıcak evlerinde geçirmelerini sağlayacağız. Bundan sonra da gelişen süreçlere göre gelişen durumlara göre bu ve buna benzer sosyal yardımlarımız devam edecek. Biz sosyal devlet olmanın gereği sosyal belediye olma gereği büyük projeler de hayata geçireceğiz yollar yapacağız köprüler yapacağız parklar yapacağız ve daha da önemlisi insanımızın zor zamanında yanında olduğunu gösteren projeleri yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

İŞ YERLERİ KAPATILAN ESNAFLARA 1000 TL NAKDİ YARDIM YAPTIK

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile iş yerleri kapatılan esnaflara 1000 TL nakdi yardım yaptıklarını belirten Bilgin, “Mart ayında başlayan pandemi süreciyle birlikte hepimiz Sivas Belediyesi olarak tüm hemşerilerimizi, esnafımızı ve dar gelirli vatandaşlarımızı bu zor süreçte yalnız bırakmamak adına sosyal belediyecilik gereği birçok yardımda bulunduk, bulunmaya da devam ediyoruz.  Malumunuz mart ayında sürecin ilk başlamasıyla birlikte İçişleri bakanlığımızın genelgesi kapsamında iş yerleri kapatılan esnaflarımıza Türkiye genelinde nadiren uygulayan belediyeler olarak 1’er TL nakdi yardımda bulunduk. Bu zor süreci birlikte aşarız birlikte başarırız anlayışı ile birlikte zor süreç belediyesinin hemşerisinin esnafının yanında olduğunu göstermek adına böyle bir destekte bulunduk.” ifadelerine yer verdi.

ÖĞRENCİLERİMİZE 4 BİN ADET TABLET DAĞITTIK

Başkan Bilgin, dar gelirli öğrencilerimize eğitime yardımcı olmak adına kırtasiye yardımı adı altında yine öğrencilerimize ve ailelerimize yardımda bulunduk. Uzaktan eğitime destek olmak eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına ilimiz merkez de yaklaşık 4 bin tane öğrencimize tablet dağıtımına başladıklarını ve bu hafta ile tamamlayacaklarını söyledi.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA