SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Başkan Köksal, “Kiracı olan esnaflara hassasiyet gösterilmeli”

Bu biyografi 26 Kasım 2020 - 0:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Köksal, “Kiracı olan esnaflara hassasiyet gösterilmeli”

Başkan Köksal, “ Vakıf Kiracılarına Artış Yapılmayacak. diğer kurumlarında kiracı olan esnaflara hassasiyet göstermesini isterim” dedi.

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, vakıf taşınmazlarında kiracı olan esnaflara müjde vererek, esnaf ve sanatkarların pandemi sürecinde mağdur olduğunu belirterek kira artışının bu sene yapılmayacağını söyledi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında kiracı olan esnaf ve sanatkarların yaşanan pandemi sürecinden çok etkilendiğini,  bu süreçte kiralar korusunda sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Sesob Başkanı Köksal, yapılan girişimler neticesinde bu sene vakıflara ait taşınmaz kiracılarının yeni dönemde kira artışı olmayacağını ifade etti.

Yapılan desteğin esnaf ve sanatkarlar açısından önemli olduğunu vurgulayan Sesob Başkanı Köksal, “Mülkiyeti Vakıflara ait olan ve genelgeler doğrultusunda faaliyetleri durdurulan ya da kısıtlanan işyerleri kapsamında yer alan 2020/20 nolu genelge kapsamında kalan; tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı, müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları,  (atari ve playstation vb,), her türlü kapalı çocuk alanları,  (AVM ve Lokanta içindekiler dahil) çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca ve masaj salonu, Spa ve spor merkezleri , lokanta , restaurant, pastane vb. işyerleri ile berber, kuaför, güzellik merkezleri olarak kullanılan  vakıf taşınmazlar için kira artışı yapılmayacaktır

.Bunların dışında kalan kiracılar ise Türkiye İstatistik Kurumunca yayınlanan  “TÜFE” (Tüketici Fiyat Endeksi) on iki aylık ortalamalara göre değişim oranı artışı yapılacaktır”. Vakıf kiracısı olan esnafların tamamında kira artışı olmaması için girişimlerimiz devam ediyor” dedi.

Esnaf ve Sanatkarlarımızın bu zor gününde kira konusunda destek olan ve hassas davranarak kira artışı yapmayan Vakıflar Genel Müdürlüğümüze ve Vakıflar Bölge Müdürlüğümüz Cemal Karacaya teşekkür ediyoruz” dedi.

Sesob Başkanı Köksal, Vakıflar Genel Müdürlüğünün göstermiş olduğu hassasiyeti diğer kamu kurumlarının da kiracı olan esnaflara da gösterilmesini temenni ederek, bu konuda özel mülk sahiplerinin de duyarlı olmalarını, kira artışı yapmalarını tavsiye etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA