SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivas’ta 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı Düzenlendi

Bu biyografi 24 Kasım 2020 - 23:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, il protokolünün önde gelen isimleri ve öğretmenler katıldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Selçuk Anadolu Lisesince gerçekleştirilen kutlama programı öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan Öğretmenler Günü Resim sergisinin açılışı ile başladı. Açılış kurdelesini protokol üyeleri ile birlikte kesen Ayhan, serginin düzenlenmesinde emeği geçen Selçuk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine teşekkür etti. Vali Ayhan ve protokol üyeleri daha sonra sergiyi gezerek eserleri inceledi.

Sergi açılışının ardından kutlama programına geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda, Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Öğretmenler Günü dolayısıyla hazırlanan videolar gösterime sunuldu. Daha sonra emekli öğretmenler adına Emekli Coğrafya Öğretmeni Sami Öcal, bir konuşma gerçekleştirdi.

Öcal’ın ardından Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Vali Salih Ayhan’da birer konuşma yaparak, gecesini gündüzüne katarak, yarınları inşa eden tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişlerinden Ebubekir Kılıç yönetiminde aday öğretmenler için yemin töreni gerçekleştirildi. Daha sonra “Öğretmen” konulu anı yarışmasında birinci olan Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu öğretmeni Sevgi Ergan, kürsüye gelerek anısını paylaştı.

Müzik Öğretmenleri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile devam eden programda yıl içinde müdürlüğe bağlı kurum ve kuruluşlardan emekli olan yönetici ve öğretmenlere ithafen Emekli Coğrafya Öğretmeni Sami Öcal’a Vali Salih Ayhan tarafından hizmet şeref belgesi takdim edildi.

Vali Ayhan, daha sonra “Öğretmen” konulu anı yarışmasında dereceye giren öğretmenlere ödüllerini takdim etti.

Program, 24 Kasım’da dünyaya gelen ve Sivas’ta görev yapan öğretmenler için hazırlanan sürpriz doğum günü kutlaması ile sona erdi.

Ayhan ve protokol üyeleri 24 Kasım’da dünyaya gelen ve programa katılan öğretmenler için hazırlanan sürpriz doğum günü pastasını öğretmenlerle birlikte kesti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA