SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Mağdur Esnafa Destek Verilmeli”

Bu biyografi 24 Kasım 2020 - 21:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Mağdur Esnafa Destek Verilmeli”

 Kooperatif Tanıtım ve Geliştirme Projesi kapsamında ilimize gelen Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yavuz Selim Akçale, beraberindeki heyet ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.

Kooperatifçiliği tanıtmak ve geliştirmek amacıyla Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Sivas’ta bulunan Daire Başkanı Yavuz Selim Akçale, Ticaret Uzmanı Burak Şahin, Melike Okçu ve Elif Kılıç, Ticaret İl Müdürü Selim Baş ile birlikte Sesob Başkanı Beşir Köksal’ı ziyaret ederek, Kooperatifçilik Otobüsü ve yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdiler.

Ziyarette konuşan ve proje hakkında bilgi veren Daire Başkanı Yavuz Selim Akçakale, amaçlarının illerde ziyaretler yaparak kooperatifleri bilgilendirmek, kadın kooperatiflerinin üretim ve istihdamına katkı sağlamak, hibe destekleriyle projeler hazırlanmasına katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Sivas ve ilçelerinde ziyaretler yaparak iş fikirlerinin çıkarılmasına yardımcı olmak istediklerini vurgulayan Akçakale, “ Ülkemizde kooperatifçilik sektörünü daha ileriye taşımak için toplumdaki kooperatifçilik imajını olumlu yönde güçlendirmek ve dünyadaki kooperatifçilik alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek , bu alandaki yenilikleri ülkemizin ekonomik ve sosyal yapısına uygun olarak topluma kazandırmayı amaçlıyoruz.. Bizleri kabul ettiği ve destek verdiği için Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Sayın Beşir Köksal’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Bakanlığın daha önce de Kooperatifçilik Treni olduğunu ve etkinliklerin Sivas’ta da yapıldığını vurgulayan Sesob Başkanı Köksal,  projenin ülkemizin gelişmesi ve istihdam sağlaması için kooperatifleşmenin önemli olduğunu belirtti.

Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların mağdur olduğunu, sıkıntı yaşadığını bir kez daha hatırlatan Sesob Başkanı Köksal, okulların açılmaması nedeniyle esnafların mağdur olduğunu, bazı sektörde faaliyet gösterenlerin hiç dükkan açamadığını hatırlatarak, devletin bu süreçte esnafa desteğinin devam etmesini dile getirerek, esnafın sorunlarına değindi.

Kooperatifçilik Otobüsü ile birlikte gelen Bakanlık yetkilileri Hafik, Zara, Gemerek ve Şarkışla ilçelerini de ziyaret edecekler.

 

 

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA