SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

SESOB İle Şekerbank Arasında Protokol İmzalandı

Bu biyografi 18 Kasım 2020 - 12:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SESOB İle Şekerbank Arasında Protokol İmzalandı

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile Şekerbank arasında “ Kapımız Esnafa Açık “ protokolü imzalandı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinde gerçekleştirilen imza törenine Şekerbank Karadeniz Bölge Müdürü Emrah Özdemir, Şube Müdürü Aykut Taşlık ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal katıldı.

Protokol töreninde konuşan Bölge Müdürü Emrah Özdemir, protokol ile esnafın kapısının her zaman açık kalmasını amaçladıklarını ve esnafa destek olmaya çalıştıklarını ifade ederek, esnafın finansman kaynaklarına ulaşmasını kolaylaştırmak suretiyle ülke ekonomisine katkı sağlamayı amaçladıklarını esnafın bankacılık ve ürün hizmetlerinden avantajlı yararlanmasını sağlamaya çalıştıklarını dile getirdi.

Özdemir, “ Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile yapmış olduğumuz protokol ile uygun görülen krediler, 36 aya varan vadelerle, aylık eşit taksit ödemeli, 3 ay ödemesiz veya 3 ayda bir taksit ödemeli ticari kredi kullanabileceklerdir.  Kerdi alan esnaflarımıza, bankamızın liste faiz oranı üzerinden indirim yapılacaktır. Mevcut Şekerbank POS cihazı olmayan ve ilk kez POS cihazı alacaklardan ise ilk 3 ay kira bedeli de alınmayacaktır.” Kapımız Esnafa Açık” platformu ile esnafın iş hacminin artması ve böylece kapılarının hep açık kalması, üretim ve beraberindeki ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlaması amaçlanıyor” dedi.

Protokol ile esnafa daha düşük faizle kredi desteği sağlanacağını vurgulayan SESOB Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarı destekleyecek olan her projenin altına imza atacaklarını dile getirerek, “Pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarlarımız çok mağdur oldu.  Farklı sektörlerdeki esnaflarımızın çoğunluğu evine ekmek götürmekte zorlanıyor. Vergi, sigorta, dükkan kirası ve diğer giderlerini karşılayamıyor. Esnafımızın zor günleri atlatması için elbette destek olunmalıdır. Şekerbank ile yaptığımız kredi protokolü ile esnaflarımıza bir nebze de olsa daha düşük faizle kredi desteği sağlamak istedik. Bir yıl geçerli olacak bu kredi protokolünden esnaflarımızın faydalanmasını arzu ediyoruz” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Şekerbank Bölge Müdürü Emrah Özdemir ile Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal arasında kredi protokolü imzalandı.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA