SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Aydoğan mezarlığı yeni görünümüne kavuştu

Bu biyografi 11 Kasım 2020 - 12:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Aydoğan mezarlığı yeni görünümüne kavuştu

Sivas Belediyesi, Aydoğan Mezarlığı ve çevresinde bakım, onarım, yol, kaldırım ve ağaçlandırma çalışması yaparak mezarlığa güzel bir görünüm kazandırdı.

Sivas Belediyesi, Aydoğan Mahallesi içerisinde bulunan uzun yıllardır karanlık ve bakımsız durumda olduğu için sorun teşkil eden Aydoğan Mezarlığında çevre düzenlemesi, aydınlatma, istinat duvarı, yürüyüş yolu, peyzaj çalışmaları ile bazı mezar yerlerinin yenilenmesi çalışmalarında sona geldi.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek çınar fidesini toprakla buluşturdu.

İncelemeleri sırasında Başkan Bilgin’e; Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Mezarlık İşleri Müdürü Mehmet Kaynar, Aydoğan Mahalle Muhtarı Yusuf Baloğlu ile mahalle sakinleri eşlik etti.

Başkan Hilmi Bilgin’in talimatları ile bakıma alınan mezarlık içerisinde ve çevresinde; yürüyüş yolları yenilendi, çeşmeler konuldu, istinat duvarı yenilendi. Mezarlık içindeki bitkilerin budaması ve bakımları yapılarak kurumuş ot ve çalılar temizlendi. Mezarlık içerisinde 4 ayrı bölgeye aydınlatma projektörleri ile 26 adet sokak aydınlatması ve 36 adet aplik aydınlatma sistemi kuruldu. Bazı mezarlar da yenileme çalışmaları tamamlanarak 235 adet nitelikli ağaç toprakla buluşturdu. Diğer yandan Fen İşleri ekipleri de mezarlığın çevresindeki yol kaldırım ve asfalt çalışmalarını tamamladı.

MAHALLE SAKİNLERİMİZ TALEP ETTİ, BAŞKAN BİLGİN SORUNU ÇÖZDÜ

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e yapmış olduğu çalışmalardan dolayı teşekkür eden Aydoğan Mahalle Muhtarı Yusuf Baloğlu “Mahallemizde bulunan Aydoğan Mezarlığımızda gerçekten bir çalışma yapılması şarttı. Mahalle sakinlerimizden gelen talep üzerine konuyu Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e ilettik. Sağ olsun kendisi hemen geldi, gördü sorunu yerinde inceledi ve çözümü noktasında talimatlarını verdi. Kısa bir sürede çalışmalarda tamamlandı. Ben başta Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.” dedi.

İNANCIMIZ GEREĞİ GEÇMİŞİMİZE SAHİP ÇIKMAK ZORUNDAYIZ

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Biz inancımız gereği geçmişimize sahip çıkmak zorundayız. Bizim inancımızda “Her doğan varlık bir gün ölümü tadacaktır.” der yani yarın ahiret gününde hepimiz hesap vereceğiz. Burada bulunan merhum ve merhumelerin evlatları, torunları olarak geçmişimize saygımız gereği mezarlıklarımızı güzelleştirerek şehrimizin içinde yaşam alanı oluşturmayı amaçlıyoruz. Hem bize ölümü hatırlatacak hem de mahalle ortasında bulunan böyle bir yer mahalleye bir güzellik manevi bir hava katacak. Bu kapsamda yapmış olduğumuz projelendirme neticesinde Aydoğan mezarlığımızın çevre düzenlenmesini yol kaldırım asfalt çalışmalarını aydınlatma ve ağaçlandırma çalışmalarımızı tamamladık. Yaklaşık 235 tane nitelikli ağacı bu alanda toprakla buluşturduk. Mezarlığımızın etrafına yürüyüş yolları yaparak sosyal hayata katkı sağlıyoruz. Yaptığımız çalışmalar ortak akıl ve istişareyle çözüm odaklı çalışmalar. Mahalle sakinlerimizin isteği, talebi ne ise bu noktada belediye olarak yapmamız gerekeni üstümüze düşeni yapmakla mükellefiz. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA