SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

 “10 Kasım Anılarla Atatürk Sergisi” açıldı

Bu biyografi 10 Kasım 2020 - 15:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“10 Kasım Anılarla Atatürk Sergisi” açıldı

Atatürk Sergisinin Açılışı Yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’nci yıl dönümünde “10 Kasım Anılarla Atatürk Sergisi” düzenledi.

Sivas 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri; kapsamında ’10 Kasım Anılarla Atatürk Sergisi’nin açılışı gerçekleşti.

Atatürk’ün ilk kez sergiye sunulan fotoğraflarının da aralarında yar aldığı 40 görsel 15 farklı ilde ziyarete açıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, İstanbul Dolmabahçe Sarayı ve Galata Kulesi ile eş zamanlı olarak Türkiye’nin farklı müzelerinde sergilenen birbirinden özel fotoğraflar Ankara Cumhuriyet Müzesi Müdürlüğü koleksiyonundan hazırlandı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıl dönümünde anma etkinlikleri kapsamında Atatürk Kongre Müzesi içerisinde Atatürk Sergisi’nin açılışı Vali Salih Ayhan ve il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi. Serginin açılışını gerçekleştiren Vali Ayhan ve il protokolü daha sonra sergiyi gezdi.

Atatürk’ün ziyaretleri ve cenaze töreni görsellerinden “10 Kasım Anılarla Atatürk Sergisi” Adana Atatürk Evi Müzesi, Amasya Müzesi, Bursa Atatürk Evi Müzesi, Diyarbakır Müzesi, Erzurum Atatürk Evi Müzesi, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Hatay Şehir Müzesi, İzmir Atatürk Müzesi, Konya Atatürk Evi Müzesi, Samsun Gazi Müzesi, Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi, Şanlıurfa Müzesi ile Van Müzesi’nde de görülebilecek.

Orjinal cam negatiflerden taranarak hazırlanan sergi 20 Kasım’a kadar ziyarete açık olacak.

 

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA