SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Gökmedrese’de Zeytin, Zeytinyağı ve Bal Satılacak

Bu biyografi 26 Ekim 2020 - 0:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gökmedrese’de Zeytin, Zeytinyağı ve Bal Satılacak

Vakıflar markasıyla yakın zamanda Sivas’ta tarihi Gökmedrese içerisinde Zeytin, Zeytinyağı ve Bal Satılacağı şehir merkezine asılan bir afişle duyuruldu.

 

Anadolu Selçuklu Devleti’nin önemli eserlerinden biri olan ve ismini üzerinde bulunan mavi çinilerden alan, 749 yıllık Gökmedrese’de restorasyon çalışmalarının sona gelinmesi ile birlikte yakın zamanda Gökmedrese içerisinde Zeytin, Zeytinyağı ve Bal satışı yapılacağı şehir merkezine asılan bir afişle duyuruldu.

Selçuklu sultanlarından 3’üncü Gıyaseddin Keyhüsrev döneminde 1271 yılında Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından inşa edilen Gökmedrese’nin restorasyonu, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte.

Sivas Vakıflar müdürlüğü tarafından şehirde tarihi Taşhan binasının duvarına asılan bir afiş ile duyurusu yapılan, “Ayvalık, Edremit bölgesi zeytin, zeytinyağı ve bal ürünleri vakıflar markası güvencesi ile çok yakında Sivas Gökmedrese’de satışa sunulacaktır şeklinde tanıtımı yapıldı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü, tarihten gelen bir Kamu bilinciyle, kendi tesislerinde üretimini gerçekleştirdiği Zeytin, Zeytinyağı ve diğer ürünlerini ‘ VAKIFLAR ’ markası adı altında kendi satış noktalarında ve diğer yöntemler ile tüketiciyle buluşturmak amacıyla üretimini yaptığı ürünleri yakın zaman içerisinde Sivas’ta tarihi Gökmedrese’de satışının yapılacağını şehir merkezine asılan bir afişle duyurdu.

Sivas Vakıflar müdürlüğü tarafından şehirde tarihi Taşhan binasının duvarına asılan afiş ile duyurusu yapılan, “Ayvalık, Edremit bölgesi zeytin, zeytinyağı ve bal ürünleri vakıflar markası güvencesi ile çok yakında Sivas Gökmedrese’de satışa sunulacaktır şeklinde reklamı yapıldı.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA