SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Faturalar esnaf ve vatandaşın cebini yakıyor

Bu biyografi 26 Ekim 2020 - 19:38 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, soğuk havaların  kendini hissettirmeye başladığı bu günlerde, elektrik ve doğalgaza yapılan zamların hem esnafın hem de vatandaşların cebini yaktığını söyledi.

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de yaşanan pandemi nedeniyle esnafın ve vatandaşların zor durumda olduğunu , bu süreçte elektrik ve doğalgaza yapılan zamların vatandaşları zorlayacağını belirterek, “Zor bir süreçten geçiyor,. Bu süre içerisinde elektrik ve doğalgaza yaklaşık yüzde 30 civarında zam yapılması faturalara da yansımaya başladı. Yaşanan süreçten etkilenen esnaflarımız ve vatandaşlarımız kış aylarında zor durumda kalacak ve faturaları ödemekte zorlanacaktır.  Vatandaşların önemli giderlerinin başında elektrik ve doğalgaz gelmektedir. Her zaman en temel ihtiyacımız olan elektrik ve doğalgazın kullanımı daha da artacaktır.

Bu giderlerin karşılanmasında devletimiz esnafımıza ve vatandaşlarımıza yardımcı olmalı ve bu süreci zorlanmadan birlikte ve kolaylıkla geçirmelidir.

Esnaflarımız ve vatandaşlarımız pandeminin arttığı bu günlerde önemli gider kalemi olan elektrik ve doğalgazda acilen indirime gidilerek bu süreci rahat geçirebilmelidir. ”dedi.

Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, soğuk havaların başlaması ve elektrik ve doğalgaz kullanımını da artıracağını hatırlatarak, pandemi sürecinde esnafın kazancının düştüğünü, birçok sektörde kira başta olmak üzere giderlerini karşılayamadığını hatırlatarak, kış aylarında zorluk yaşamaması ve mağdur olmaması için her kesimin ihtiyacı olan elektrik ve doğalgaza indirim yapılması gerektiğini kaydetti.

 

 

 

 

.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA