SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivas’ta 1967 Fidan Toprakla Buluştu

Bu biyografi 25 Ekim 2020 - 0:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas’ta 1967 Fidan Toprakla Buluştu

Daha Yeşil Sivasspor Tesisi İçin 1967 Fidan Toprakla Buluştu

Göreve geldiği ilk günden itibaren Sivasspor Vali Lütfullah Bilgin Tesisleri’nde ağaçlandırma çalışmalarına büyük önem veren Sivasspor yönetim kurulu, 1967 fidanı daha toprakla buluşturdu.

‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası ile Sivas’ın orman varlığını artırmak ve erozyonu önlemek için sürdürülen ağaçlandırma çalışmaları büyük bir hızla devam ederken, Sivasspor yönetim kurulu tesislerinde ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor.

Yeni alt yapı sahalarının yanında bulunan boş alanı ağaçlandırma bölgesi olarak belirleyen Başkan Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu, Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte 1967 fidanı toprakla buluşturdu. Dikilen fidanlara futbolcuların ve yönetim kurulu üyelerinin adı verildi.

Fidan dikme töreninde konuşan Sivas Orman İşletme Müdürü Sefa Duman, dikilen her fidanın çok büyük anlamının olduğunu belirterek, “1 fidan 15 tane insanın tükettiği fidanı üretiyor. Villarreal maçında bizi oyununuzla çok mutlu ettiğiniz için hem de bu etkinliğe katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Mecnun Otyakmaz ise Villarreal karşısında mağlup olmamıza rağmen oynadığımız oyunla Türkiye’nin desteğini arkamıza aldığımızı belirterek, “Bunu başardığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Bundan sonra ki maçlarınızda neler yapabileceğimizin çok güzel örneklerini gösterdiniz sahada. Futbol sadece futbol değildir. Sizler, göz önünde olan insanlarsınız. Yapacağımız bu tür etkinliklerle de gençlere örnek olacaksınız. Doğaya çok önemli katkıda bulunacağız. Bu etkinliğe katıldığınız için teşekkür ediyorum. Ayrıca hem ligde hem de Avrupa’da başarılı olacağınıza inanıyoruz, hiçbir şüphemiz yok.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA