SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Toptan sebze hali yenilenecek

Bu biyografi 20 Ekim 2020 - 21:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Bilgin, “Firmalarımız ile mutabık kalırsak gelecek sene yaz sonunda şehrimizi modern bir hal kompleksine kavuşturacağız.” dedi.

Yeni ‘Toptan Sebze Hali’ Yapılacak.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin yeni yapılacak olan Toptan Sebze Hali projesi için esnaflarla bir araya geldi.

Yapıldığında önemli bir ihtiyacı karşılayan şehrin gelişimi ile şehir merkezinde kalan günümüz şartlarında ise ihtiyaca tam olarak cevap vermeyen Toptan Sebze Hali için Sivas Belediyesi tarafından çalışma başlatıldı. Yeni proje çalışması öncesinde Başkan Bilgin, Toptan Sebze Halindeki esnafları ziyaret ederek proje için esnafların görüş ve önerilerini aldı.

Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Toptan Sebze Hali Dernek Başkanı Arif Dalkürek, “Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Başkanımız Uzun zamandır bu ziyareti gerçekleştirmek istiyordu ancak Covit19 nedeniyle bugüne kısmet oldu. Başkanımız fikir alışverişinde bulunmak için burada kendisine tekrar teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkan Bilgin, “Belediye Başkanlığı süremiz boyunca farklı bölgelerde farklı kesimlerle esnaflarımıza bir araya gelerek sektörü, sorunları, talepleri, yapılacakları konuşuyoruz. Bunun faydası Sivas’a yaptığımız hizmetlerde hizmetin, projenin doğru ve toplumsal karşılığı bulunmasını amaçlamamız sonuçta kamu kaynağı kullanıyoruz böylelikle kamu kaynağını doğru ve etkili kullanmayı hedefliyoruz.” dedi.

Sebze halimizdeki esnaflarımız ilimizin sebze meyve ihtiyacını karşılamaya çalışıyor diyen Başkan Bilgin, “Sıkıntılarınız var, bunlar farkındayız. Hem bunları gidermek hem de daha kalıcı, daha radikal önlemler almak için Sivas’a yakışır yeniçağın getirdiği özelliklerde taşıyan bir toptan sebze hali yapma projemiz var sizlerle bunun istişare edelim istedik. Mevcut sebze halimizin sorunları düzenleme yaparak bitmiyor.  36 yıllık bir yer burası, toptan sebze halini şehrin çok uzağına götürmeden hem esnafımızın hem de hemşerilerimizin kolay ulaşacağı bir yere taşıyarak ihtiyaca cevap veren, karışıklığın giderildiği, bir sebze halini inşa etmek istiyoruz. Bunu yaparken de söylediğimiz gibi talepler beklentiler istekler önerilerinizi alarak planlayalım düşüncesiyle buradayız.” dedi.

Başkan Bilgin, “Sivas’a uygun modern bir toptan sebze hali kazandıralım istiyoruz. Pandemiden dolayı bu çalışmayı beklettik. Buranın fiziki sorunlarını giderebiliriz bu bizim için kolay ancak biz kolay olanı değil doğru olanı ihtiyaç olanı yapalım istiyoruz. Sizlerle mutabık kalırsak gelecek sene yaz sonunda sizleri modern bir hal kompleksine kavuşturacağız.” diyerek sözlerini noktaladı.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA