SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Vali Ayhan, Müjdeyi Verdi

Bu biyografi 19 Ekim 2020 - 12:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Validen Kahveci Esnafına Destek

 Sivas Valisi Salih Ayhan, kahveci esnafına destek olacaklarının müjdesini verdi.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İdris Tataroğlu ile birlikte Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odasını ziyaret eden Sivas Valisi Salih Aylan, oda başkanı Beşir Köksal ile bir süre sohbet ettikten sonra pandemi sürecinde mağdur olan Kahveci esnafının destek olacaklarının müjdesini verdi.

Ziyarette konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, pandemi sürecinden esnafın çok etkilendiğini ve mağdur olduğunu ifade ederek, bu süreçte esnafa destek olmak için çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Kahvehane işletmecisi esnafların çok mağdur olduğunu belirten Vali Salih Ayhan, “Merkez ve ilçelerde bulunan kahvehane işletmecisi esnaflarımıza destek olmak ve onlara yardım edebilmek için şu anda bir çalışma içerisindeyiz. İlçelerde bulunan kahvehanecilerimize de Kaymakamlıklar aracılığı ile destek olacağız. Şu anda  canyusu desteği verebilmek için görevlilerimiz çalışıyor. Bu desteği zamana yayarak esnaflarımızın durumuna göre desteğimiz devam edecektir. Her zaman kahveciler Kırathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası ve kahveci esnafının yanındayız” dedi.

Kahvecilik kültürünün önemine de değinen Vali Salih Ayhan, bu mekanların insanların dinlendiği, demlendiği, duygularını paylaştığı güzel mekanlar olduğunu vurgulayarak, en kısa zamanda eski günlerine kavuşmalarını temenni etti.

Sivas ESOB Başkanı ve aynı zamanda Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Beşir Köksal ise , yapılan bu desteğin çok anlamlı olduğunu belirterek, “Esnaflarımız COVİD-19 sürecinden çok etkilendi ve evine ekmek götüremeyecek duruma geldi. Dükkan kiraları, vergi, sigorta kredi borçlarını ödemekte zorlanmaya başladı. Bizler her zaman ve her yerde esnafımızın sorunlarını gündeme getiriyoruz. Sayın valimizle görüşerek esnafımızın durumunu arz ettik. Valimiz görev yaptığı dönemlerde her zaman Sivas’a ve esnafa yardımcı olmuş ve sorunlarımızı çözmüştür. Her dönemde Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması için çalışmış, yatırım ve istihdam için gayret göstermiştir. Kapısı her zaman esnaf teşkilatımıza açık olmuş ve sorunlarımızın çözümünde yasalar çerçevesinde bizlere destek olmuştur. Odamıza yapmış olduğu ziyaret ve kahveci  esnafımıza desteği bizleri de ,kahveci esnafımızı da sevindirmiştir. Esnaf teşkilatım adına   Valimiz sayın Salih Ayhlan’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vali Salih Ayhan Sesob Başkanı Beşir Köksal ile birlikte ziyaret sonrasında bölgede bulunan esnafları da ziyaret etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA