SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Altınkale projesinde sona yaklaşıldı

Bu biyografi 13 Ekim 2020 - 21:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sıcak Çermik’te Hummalı Çalışmalar Devam Ediyor

Sivas’a 31 kilometre uzaklıkta yer alan Sıcak Çermik Termal Bölgesinde, Sivas İl Özel İdaresi tarafından başlatılan çalışmalar, Sivas Belediyesince yapılan asfaltlama çalışmalarıyla devam ediyor.

Turizm açısından kente değer katan projeye vatandaşların ilgisi giderek artarken, Altınkale projesinde devam eden tüm çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması ile yıl bitmeden açılışının yapılması planlanıyor.

Sıcak Çermik’te devam eden ve bitme noktasına gelen uygulamaları yerinde inceleyen Sivas Valisi Salih Ayhan, projenin yapıldığı alanı gezerek basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

– Kükürtlü Su Şifa Kaynağı

Vali Ayhan, Sıcak Çermik kaplıcasının Sivas’ın en önemli turizm merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Bölgedeki termal suların, kükürtlü suyun şifa kaynağı olduğunu ve buraya gelen vatandaşların huzurlu bir şekilde vakit geçirdiklerini ifade eden Vali Ayhan, bölgede turizm çeşitliliğini artırmak için yeni projeler yapılmaya başladığını kaydetti. Kükürt renginden faydalanarak Pamukkale’ye benzer Altınkale projesi yapıldığına dikkat çeken Vali Ayhan, Sivas İl Özel İdaresinin çalışmaları ile hayat bulan Altınkale’nin açılışının yakın zamanda yapılacağını söyledi.

– Halkımıza Hizmet Etmeyi Vazife Biliyoruz

Projenin vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Vali Ayhan, “Altınkale projesi bölgeye ayrı bir renk kattı. Anadolu’nun ortasında bu tür güzellikleri, toplumumuza ve milletimizin hizmetine sunmak vazifelerimizden birisidir. Allah’ın Sivas’a nasip ettiği bir nimet olan jeotermal kaynağın içerisindeki mineraller ve sarı renginden faydalanarak burada güzel bir projeyi tamamlamış bulunuyoruz. Sivas Belediyemizde bugün başlayan asfalt çalışmaları ile bu projeye ve peyzaj çalışmalarına ayrı bir anlam katmış oldu.” dedi.

Kaplıca bölgesinin cazibe merkezi olacağını, hızlı trenin Sivas’a gelmesiyle birlikte Sivas’ta ziyaretçi sayısının da artacağını vurgulayan Vali Ayhan, bu kapsamda bölgede altyapı çalışmalarının zaman kaybetmeden hızlı bir şekilde yapılacağını kaydetti.

Sivas’ta turizme değer katmak için hazırlanan birçok projenin sahada çalışmalarının devam ettiğini aktaran Vali Ayhan, “Kangal köpeği çiftliğimiz ve Hamidiye Kültür Parkı’nda inşaat çalışmaları devam ediyor. Diğer yandan Emirhan Kayalıkları, Divriği’de Tarihi Ulu Camii restorasyonu, Arasta Çarşısı ve Cam Teras Projeleri gibi hassasiyetle takip ettiğimiz birçok proje bulunmaktadır.” dedi.

– Beyin Fırtınası Yapmaya Devam Edeceğiz

Altınkale projesinin Sivas’a hayırlı olmasını dileyen Vali Ayhan, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Vali Ayhan, “Vatandaşlarımız projeye ilgi gösterdikçe ‘Bizler daha iyi nasıl hizmet yapabiliriz.’ diye beyin fırtınası yapıyoruz. Bölgede yürüyüş parkurları, kafe, dinlenme mekânları ve sosyal donatılar da eklenecek.” dedi.

Sıcak Çermik Bölgesine yapılan inceleme gezisinde Vali Salih Ayhan’a, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mevlüt Soysal ile İl Özel İdaresi teknik personeli ve SİVJET yetkilileri de yer aldı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA