SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivas Kangal Köpeğinin özellikleri daha fazla

Bu biyografi 10 Ekim 2020 - 0:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Hem itaatkar hem akıllı

Sivas kangal Köpeği hem itaatkar hem de daha fazla kelime algılıyor.

Sosyal medyadaki tatlı çekişme Sivas Kangal köpeğinin daha fazla özelliğini ortaya çıkardı.

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın Aksaray Valisine sosyal medyadan verdiği tebessüm ettiren mesajlar ile Sivas Kangal Köpeğinin özelliklerini ve tercih edilişindeki sebeplerinin diğer ırklara göre daha fazla olduğu gözlemlenirken, tatlı çekişmenin sonucunda ise Sivas kangal köpeklerine olan ilgi daha da arttı.

Sivas Kangal Köpeğinin pandemi süreci içerisinde doğa ile iç içe bahçeli evleri tercih edenlerden dolayı Kangal köpeğine ilgi de yoğunlaştı.

Geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde sosyal medya üzerinden gündeme düşen ve yüzlerde tebessüm bırakan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ile Sivas Valisi Salih Ayhan arasında malaklı ve Kangal köpeği için kullanılan “Anadolu aslanı” ifadesinin hangisi için kullanıldığı yönünde tatlı bir atışma gerçekleşmişti.

Sosyal medyada geçen neşeli atışmanın ardından her zaman Anadolu Aslanı olarak tabir edilen Kangal Köpeklerine ilgi daha da yoğunlaştı.

Uzmanların dediğine göre diğer ırklardan daha fazla itaatkar olan Sivas Kangal köpeklerinin kelime algılaması da daha genişmiş. Diğer köpek türleri en fazla 300 civarında kelime algılamasına sahipken, bir Sivas kangal Köpeği 520 kelime algılamasına kadar çıkabiliyormuş.

Yaşanan tatlı sosyal medya atışmaları ile bilinirliği az olan Aksaray Malaklısının tanıtımını Sivas Kangal köpeği üzerinden yapılmaya çalışılması da aslında esas Anadolu Aslanının kim olduğunu da gözler önüne sermekte.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA