SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Sivas’ın başarı grafiği güzel”

Bu biyografi 07 Ekim 2020 - 0:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Savaşçı: “Sivas, bu yıl LGS’de olduğu gibi YKS’de de iyi bir başarı grafiği yakaladı.”

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Değerlendirme Toplantısı, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı Başkanlığında Yapıldı.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, YKS Değerlendirme Toplantısında il merkezindeki Anadolu Liselerinin müdürleri ile bir araya geldi.

Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürü Resul Çatal’da katıldı.

2020 YKS ile ilgili sayısal veriler üzerinden değerlendirmede bulunulan toplantıda, 2021’de gerçekleştirilecek sınava ilişkin de görüş alışverişinde bulunuldu.

Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi kapsamında yürütülen çalışmaların da ele alındığı toplantıda, bu kapsamda yeni eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek çalışmalar masaya yatırıldı.

Sivas’ın bu yıl LGS’de olduğu gibi YKS’de de iyi bir başarı grafiği yakaladığını belirten Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmen ve okul idarecilerinin özverili çalışmaları ile 2021 yılında daha iyi bir noktaya gelineceğini söyledi. Bu kapsamda KÖPRÜ Projesinin büyük önem taşıdığını belirten Savaşçı, projenin LGS’ye hazırlanan öğrencilerle birlikte YKS hazırlığı yapan öğrencilere yönelikte uygulanacağını kaydetti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA