SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Sivas Hizmet Vakfı Burslara bu yılda devam edecek

Sivas Hizmet Vakfı Burslara bu yılda devam edecek
Bu haber 06 Ekim 2020 - 22:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Hizmet Vakfı Burs Dağıtımına Devam Edecek

Sivas Hizmet Vakfı tarafından 4 yıldır sürdürülen ‘Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor’ projesi kapsamında üniversitede eğitim gören öğrencilere burs yardımı bu yıl da devam edecek.

Sivas Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Toplantısı, Sivas Valiliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, ülkemizin kalkınması, gelişmesi için ciddi anlamda yatırımlar yapılan bir dönemden geçtiğimizi belirterek, “Muhakkak ki yapılan her yatırım ve hizmetler ülkemiz ve insanımız için bir değer ve anlam ifade etmektedir. Ancak, insana yapılan yatırım, eğitime yapılan hizmetin yeri ve önemi her şeyden daha önceliklidir ve değerlidir. Bu vesile ile Sivas Hizmet Vakfı olarak önceki eğitim dönemlerinde yapmış olduğumuz gibi bu sene de üniversite öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sağlamak için burs desteği vermeye devam edeceğiz.” dedi.

– Sivaslı Olan Üniversite Öğrencileri Burstan Faydalanabilecek

‘Tut Elimden’ projesi kapsamında, kırsalda veya şehrin herhangi bir yerinde imkânsızlık yaşayan başarılı öğrencilere pandemi süreci boyunca tablet, kırtasiye ile destek verdiklerini kaydeden Vali Ayhan, “Vermeye de devam edeceğiz. Aynı zamanda genç mucitlere de beceri ve yeteneklerine uygun materyal desteği vereceğiz. Ailesi Sivas’ta ikamet eden ve Sivaslı olan üniversite öğrencilerimizden gerekli şartları taşıyanlar burs için başvuruda bulunabileceklerdir. Bu şartlar geçmiş yıllardaki şartların aynısıdır.” şeklinde konuştu.

Burs başvurularının 15 Ekim 2020 Perşembe günü itibariyle Sivas Hizmet Vakfı internet sitesindeki ‘Burs Başvuru Formu’nun doldurularak yapılacağını söyleyen Vali Salih Ayhan, son başvuru tarihinin ise 30 Ekim 2020 olduğunu kaydetti.

Vali Ayhan, sözlerine şöyle devam etti:

“İnternet sitesinden alınacak başvuru formu imzalandıktan ve istenilen belgeler eklendikten sonra 1 Kasım – 20 Kasım tarihleri arasında Osmanağa Konağı’ndaki vakfımıza elden teslim edilecektir. 1 Aralık – 15 Aralık arasında resmi verilere dayanılarak tamamen dijital ortamda değerlendirme yapılacaktır. Başvuru yapan öğrencilerimiz, TC Kimlik Numaraları ile yine Vakıf sitesinden burs almaya hak kazanıp kazanmadıklarını öğreneceklerdir. Burslar aralık ayından itibaren aylık 200 TL olacak şeklinde öğrencilerimize ödenecektir. Bilindiği gibi öğrencilerimize verdiğimiz burslar bağış yapan hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla oluşmaktadır. O nedenle ne kadar çok bağış toplanabilirse o kadar çok sayıda ihtiyaç sahibi öğrencimize burs verilecektir. Bu nedenle ‘Sivaslılar Evlatlarına Sahip Çıkıyor’ diyerek eğitime duyarlı tüm Sivaslıları, imkânları doğrultusunda hiç değilse bir öğrenciye burs verecek ölçüde gençlerimize katkı sağlamaya, hayalleri uğruna çıktıkları yolculukta onlara destek olmaya davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA