SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

İSTASYONDA BİR TOP CAMBAZI

Bu biyografi 04 Ekim 2020 - 1:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Emir, “Hiç bir zaman pes etmedim. Gece gündüz demeden bu spor dalında kendimi geliştirmeye çalıştım.” dedi.

Adı Emir, aslen İranlı ve 17 yaşında olan ve şu an Sivas’ta yaşayan arkadaşları tarafından ise Hilter lakabıyla Sivas’ta İstasyon caddesinde top sektirmekte.

Üç sene önce bir merakla başlayan top sektirme hareketleri geçen zaman içerisinde top cambazlığına kadar ilerlemiş ve işi Show’a dönüştürmüş vaziyette.

Yaptığı top sektirme hareketlerini ne zaman öğrendiği ile bize bilgi veren Emir, şunları söyledi.

“17 yaşındayım, lakabım Hilter buralı değilim. Aslen İranlıyım 3 senedir ki bu spora başladım. Kendim tek başına her gün üç dört saat antrenman yapıyorum. Öyle kapalı bir yerim olmadığı için, sıcakta, yağmurda, karda, kışta ve hatta soğuk günlerde dahi geçmiş dönemlerde antrenman yaparak kendimi bu spor dalında geliştirmeye çalıştım. Bu yaptığım hareketler belki size kolay gibi gelebilir ama gerçekten çok çalıştım ve bu zor hareketleri bir o kadar da keyifli olan top sektirmeyi başardım.

Hedeflerinin olduğunu ifade eden Emir, şöyle devam etti. “Bir hedefim vardı. O da yarışmalara katılmaktı. Geçmiş zamanda o yarışmada hareketleri yapamadım ve o zaman hem üzüldüm hem de ağladım. Ama hiçbir zaman pes etmedim ve devam ettim. Benim yaşımda olan arkadaşlarıma tavsiyem şu olur. Ne yapmak istiyorlarsa hiçbir zaman zaman pes etmesinler ve hedeflerine devam etsinler. Birde sağlıklı beslenerek sigara gibi kötü alışkanlıkları edinmesinler. Şeklinde konuştu.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA