SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Ahirete irtihal eden din görevlileri için Mevlid programı düzenlendi

Bu biyografi 03 Ekim 2020 - 10:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Sivas İl Müftülüğünce Ulu Caminde sabah namazı buluşması ve Mevlid programı düzenlendi.

1-7 Ekim Camiler ve Din görevlileri Haftası münasebetiyle Ulu Caminde sabah namazı buluşması ve Cuma namazı öncesi başta vefat eden din görevlileri olmak üzere camilerin ve Kur’an kurslarının inşasında ve tadilatında hayırda bulunan hayırseverlerin ruhları için Kur’an-ı Kerim okunarak dualar edildi.

Sabah namazı buluşmasında konuşan İl Müftü Vekili Ünal Tan, camilerin sadece namaz kılınan mekânlar olmadığını, camilerin ilim, eğitim ve irşat müesseseleri olduğunu ifade ederek, “Camilerimizde başta hutbe ve vaazlar olmak üzere Kur’an-ı Kerim öğretimi, fıkıh, tefsir ve siyer dersleri yapılmaktadır. Tarih boyunca da camilerimiz hep ilim, eğitim ve irşat müessesesi olmuştur. Bu manada Rabbimiz bizleri camilere hizmetten ayrı bırakmasın. Camilere hizmet edipte ahirete irtihal eden hocalarımıza da Rabbim rahmetiyle muamele etsin” dedi.

Programda Müftü Yardımcısı Harun Özkan, vefat eden din görevlileri ve hayırseverlerin ruhları için okunan Kur’an-ı Kerim’in duasını yaptı.

Cuma namazı sonrası ise Ulu Cami bahçesinde Medfun bulunan Sivas’ın ilk müftüsü olan Abdurrauf Efendinin kabri başında dua edildi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA