SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivas’a Karavan Turizmi geliyor

Bu biyografi 02 Ekim 2020 - 12:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MÜSİAD Sivas Yönetimi “Karavan Turizmi Hakkında” Başkan Hilmi Bilgin İle Bir araya Geldi

Turizmin canlandırılmasına yönelik çalışmalar yapan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, Karavan Park projesini hayata geçirirken, Sivas Başkanı Salim Eminoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile bir araya geldiler.

Sivas Karavan Turizmi Noktasında Önemli Bir Noktada Olacak

MÜSİAD SİVAS Başkanı Salim Eminoğlu ziyarette şunları söyledi: ”Türkiye; tarihi, doğası ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan Anadolu topraklarının zengin kültür mirası ile dünyada eşi benzeri olmayan bir turizm lokasyonu olarak öne çıkmaktadır. Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen başarılı tanıtım kampanyaları sayesinde, özellikle son yıllarda ülkemiz önemli bir turizm atağı gerçekleştirmiştir. Bizler de MÜSİAD olarak, Türkiye’nin turizm potansiyelini tamamıyla açığa çıkararak, dünyanın her noktasından turistin ilgisini ülkemize çekebilmek adına yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında, dünyada yükselen bir trendle, önemli turizm yöntemlerinden biri olarak öne çıkan Karavan Turizmini ülkemizde yaygınlaştırmak ve karavan turizmini tercih eden yabancı turistlerin rotasına Türkiye’yi eklemelerini sağlamak amacıyla Karavan Park projesini geliştirdik Proje ile Türkiye’ye gelen turistlerin, Türkiye’nin zenginliklerini keşfedebilmeleri için, yalnızca bir şehirde değil, birçok şehirde gezerek konaklayabilmelerini sağlayacağız” dedi.

 

“Karavan park projesi turizme can suyu olacak”

Eminoğlu, konaklama tesisleri ve otellerin, Covid-19 salgınının beraberinde getirdiği gerekliliklerden dolayı tercih edilme oranlarının düştüğünü, bunun da turizm sektörünü ciddi anlamda etkilediğini, sektörden doğrudan ve dolaylı olarak gelir elde eden çalışan kitleyi de zor duruma soktuğunu belirtti. “Dolayısıyla, sektörün bir an önce eski performansına dönerek, Türkiye’nin yeniden yerli ve yabancı turist için cazibe merkezi olması, ülke ekonomimizin gelişmesi, istihdamın korunması ve artırılması bakımından son derece elzemdir. Karavan turizmi, özellikle salgının ardından tüm dünyada en fazla tercih edilen tatil yöntemlerinden oluyor. Bizler de bu yükselen turizm çeşidini en iyi şekilde ülkemizde canlandırarak, ülkemizin turizmden sağlamış olduğu geliri artırmayı hedefliyoruz. MÜSİAD, Karavan Park Projesiyle; günlük ortalama 200 dolar harcayan 6 milyon turisti ülkemizde ağırlamayı hedeflemektedir. Bu bakımdan projenin, turizm sektörünün içinden geçmekte olduğu darboğazdan çıkış noktasında, can suyu olacağına inanıyoruz” dedi.

“Karavan park projesi Sivas için büyük bir şans”

Başkan Salim Eminoğlu: “Belediye Başkanımızı ziyaret etmeden önce genel merkezimiz ve üyelerimizle birçok toplantı yaptık. Bu noktada bu proje ilimiz için büyük bir şans inşallah Belediyemiz ve Özel İdaremiz ile birlikte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın desteklediği bu projemizden ilimizin en güzel şekilde istifade edebilmesi için elimizden gelen gayreti azami şekilde sarf ediyoruz. Yurtdışından gelecek her bir turist ilimizin kalkınmasına ve istihdamına önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise:” Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Bizler şehrin gelişimi açısından gelen her projede elimizi taşın altına koymaktan çekinmiyoruz. İnşallah bu karavan park projesinde de ilimize katkı sağlaması açısından en güzel lokasyonda bu projeye destek vereceğiz. Dedi.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA