SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Kanımızla, Canımızla Azerbaycan’ın Yanındayız”

Bu biyografi 02 Ekim 2020 - 11:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısını kınayan Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Azerbaycan’ın yanındayız. Kalbimiz soydaşlarımızla birlikte atıyor. Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız” diye konuştu.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısını şiddetle kınayarak dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduklarını ifade etti.

Azerbaycan hükümeti ve halkının Dağlık Karabağ’ın işgalden kurtarılması çabalarına destek verdiklerini açıklayan Çetindağ, Ermenistan’ın alçakça saldırısına tepki göstermeyen uluslararası toplum ve kuruluşlara ise sert çıktı.

Ermenistan ordusunun, 27 Eylül Pazar günü sabah saatlerinde Azerbaycan topraklarındaki sivil yerleşim birimlerine gerçekleştirdiği saldırıların sonucunda sivil katliamına imza attığını hatırlatan Çetindağ,  “Kardeş ülke Azerbaycan ise aksine sivillerin yaşadığı köyleri ve kentleri bütün gücü ve imkanlarıyla korumaktadır. Bu saldırılarda şehit olan kardeşlerimiz oldu. Bu durum, saldırının doğrudan Azerbaycan’a yönelik bilinçli bir taarruz olduğunu göstermektedir. Amaçları, saldırgan bir yaklaşımla hem 30 yıldır işgal ettiği Dağlık Karabağ sorununun çözümüyle ilgili süreci tıkamak hem de bölgede yeni çatışma alanları ortaya çıkarmaktır” dedi.

“KARABAĞ TÜRK’ÜNDÜR, TÜRK VATANIDIR”

Haklı mücadelesinde Azerbaycan devletinin ve halkının yanında olduklarını ifade eden Çetindağ, “Biz kardeşiz ve kıyamete kadar birbirimize sahip çıkmak için varız. Bu kardeşlik bağımızla birlikte bugün de Azerbaycan’ın yanındayız. Biz; iki devlet bir milletiz. Kalbimiz soydaşlarımızla birlikte atıyor. Karabağ Türk’ündür, Türk vatanıdır. Hiç kimse gerçeği değiştiremeyecektir. Tek amacı Türk düşmanlığı olan Ermenistan’ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur. Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız” diye konuştu.

“ZULMÜN KARŞISINDA DURUYORUZ”

Ermenistan’ın alçakça saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli tepki ortaya koyamayan uluslararası toplum ve kuruluşlara da tepki gösteren Başkan Çetindağ, “Çifte standardın ve zulmün karşısında duruyor ve kınıyoruz. Ermeni çeteleri tarafından şehit edilen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da şifalar diliyoruz. Şu anda cephede gazada olan kardeşlerimizin de gazaları mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA