SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Sertifikalar uzaktan verilecek

Bu biyografi 01 Ekim 2020 - 13:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Uzaktan Eğitim Sertifika Programı düzenlendi

SCÜ’de Temel Uzaktan Eğitim Sertifika Programı.

Kovid-19 sebebiyle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Senatosu tarafından 2020/2021 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılında teorik derslerin uzaktan eğitim yoluyla yapılacağı daha önce duyurulmuştu.

Bu çerçevede, derslerin verimli ve etkili işlenmesi amacıyla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Sürekli Eğitim Merkezi (CÜSEM) iş birliği ile öğretim elemanlarına yönelik ‘Temel Uzaktan Eğitim Sertifika Programı’ düzenlendi.

Programın açış konuşmasında Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, çevrimiçi eğitim ile verilen eğitimde sunum şekillerinin ve temel teknoloji konularında donanımlı olmanın eğitim kalitesini artıracağını belirterek, “Kovid-19 salgını nedeniyle 16 Mart’tan itibaren uzaktan eğitim yöntemine geçilmesi kaçınılmaz olmuştu. Biz o süreçte Sivas Cumhuriyet Üniversitesi olarak uzaktan eğitimi başlatmıştık. Bu dönemi böyle atlattık. Bu sene Senatomuzda alınan kararla 2020-2021 güz döneminin de uzaktan eğitimle yapılması kararını aldık. Uzaktan eğitimi daha nitelikli vermek için profesyonel bir program hazırladık. Uzaktan Eğitim Sertifika Programı Eğitimcilerin Eğitimi Programı’nı hazırladık. Bugün bu program başladı. Dört gün sürecek olan bu program sonucunda katılan hocalarımıza sertifika vereceğiz. Böylece hocalarımız uzaktan eğitimi daha verimli bir hâlde anlatacaklar. Üniversitemize hayırlı olsun.” dedi.

Çevrimiçi olarak hazırlanan Temel Uzaktan Eğitim Sertifika Programı kapsamında;

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanı Ayhan Özdemir ‘Microsoft Teams Kurulum ve Kullanımı’,

Hukuk Müşaviri Av. Salih Karaca ‘Uzaktan Eğitimde Kişisel Verilerin Korunması ve Telif Hakları’,

Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hidayet Takcı ‘Uzaktan Eğitimde İçerik ve Sunum’,

Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan Yeşiltaş ‘Web 2.0 Teknolojileri ve Dijital Öğretim Materyali Hazırlama’,

Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Hatice Yıldız ‘Uzaktan Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme’
EBYS Sorumlusu Şahin Çirkin ‘Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS) Kullanımı’

Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Selman Ablak ise ‘Uzaktan Eğitimde Bilginin Görselleştirilmesi’ konularında katılımcılara bilgi verecek.

Ücretsiz ve dört gün sürecek eğitim programına derse katılım sağlayan öğretim elamanlarına eğitimin ardından sertifika verilecek.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA