SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Bölgede Yetkilendirilmiş Tek Borsa

Bu biyografi 01 Ekim 2020 - 20:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Ticaret Borsası Yetkili Sınıflandırıcı Hizmeti Vermeye Başladı.
Ülkemizde tarım ürünleri ticaretinin kolaylaştırılması, geliştirilmesi ve bölge tarımına katma değer sağlaması amacıyla, Sivas Ticaret Borsası tarafından kurulan Laboratuvar ve Depoculuk A.Ş. mudilere ve bölgede bulunan lisanslı depolara hizmet vermeye devam ediyor.


Sivas Ticaret Borsası Laboratuvar ve Depoculuk Şirketi ile Sivas Lidaş Lisanlı Depoculuk Şirketi arasında yetkili sınıflandırıcı hizmetine ilişkin sözleşme imzalandı.
Sözleşme kapsamında Sivas Lidaş’ın Hafik ilçesinde kurulu bulunan 23 Bin tonluk olan lisanslı deposunun yetkili sınıflandırıcı ve laboratuvar hizmetleri Sivas Ticaret Borsası tarafından verilecek. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yetki verilen ve bölgede yetkilendirilmiş tek borsa olan Sivas Ticaret Borsası, lisanslı depoculuk izni olan şirketlerle sözleşme imzalamaya devam ediyor. Kayseri Şeker Fabrikasına ait olan ve Şarkışla ilçesinde bulunan 20 Bin Tonluk lisanslı depo ile yapılan sözleşmenin ardından Kangal ilçesi ve Yozgat merkezde bulunan Kainat Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk Şirketine ait olan 95 Bin Tonluk Lisanslı Depo ve Yıldızeli ilçesinde yeni kurulan 20 Bin Tonluk Balkır Tarım Ürünleri Lisanlı Depoculuk ile de sözleşme imzaladı ve hizmet vermeye başladı.
Sivas Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen imza törenine, Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Sivas Lidaş Lisanlı Depoculuk A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Turan Gülbahar katıldı. Başkan Hastaoğlu, yaptığı konuşmada imzalanan protokolün her iki taraf içinde hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Tarım ürünlerinin sağlıklı koşullarda depolanmasını ve ürün senetleri vasıtasıyla ticaretinin kolaylaştırılmasını sağlayan lisanslı depoculuk sisteminde lisanslı depolara giren her tarımsal ürünün kalite sınıfı bellidir. Bu nedenle, kurduğumuz laboratuvarda öncelikle lisanslı depoya gelen ürünlerin rutubet, protein, hektolitre gibi fiziksel analizleri yapılmaktadır. Yetkili sınıflandırıcı hizmetinin, Sivas`ta Sivas Ticaret Borsası Laboratuvar ve Depoculuk Şirketi tarafından veriliyor olması, bölge tarımına katma değer sağlamaktadır” diye konuştu.

 

 

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA