SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Vali Salih Ayhan, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Bu biyografi 30 Eylül 2020 - 1:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valiliği İl İdare ve Denetim Müdürlüğü tarafından koordine edilen ‘Eylül Ayı Olağan Muhtarlar Toplantısı’ Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında yapıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını yapan Vali Ayhan, muhtarlığın önemli bir görev olduğunu kaydederek, muhtarlıkların devlet ile vatandaş arasında ki ilk bağlantı yeri olduğunu söyledi.

– Virüs Hala Aramızda Dolanmakta

Pandemiden koruma ve korunmadan daha önemli bir kamusal hizmetin olmadığını kaydeden Vali Ayhan, “Covid-19 salgınından korunmada önemli hizmetlerde bulundunuz. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Köyde yaşayan vatandaşlarımız da bu konuda dikkatli olmalı. Salgın henüz bitmedi. Virüs hala aramızda dolanmakta.” dedi.

– Köydeki Evlatlarımız İçin Çalışıyoruz

Eğitim konusuna da değinen Vali Ayhan, “İlimizin coğrafyası çok büyük. Öğretmen sayısı en fazla olan illerin başında Sivas gelmektedir. Bakanımız İsmet Yılmaz döneminde Sivas’a önemli yatırımlar yapıldı. Eğitim alt yapımız çok iyi ancak coğrafyamızın büyük olması nedeniyle her yerde fiber internet ve GSM operatörlerinin olması mümkün değil. Bunu nasıl çözebiliriz, evlatlarımıza nasıl ulaşabiliriz, bununla ilgili çalışmalar yapıldı. Merkezdeki evladımız nasıl bir eğitim alıyorsa, köyde ki evladımız da aynı eğitimi alması için gayret ediyoruz.” şeklinde konuştu.

– Önceliklerinizi İyi Belirleyin

Vali Ayhan, pandemi döneminde köylerdeki çalışmaların istenilen hızda gitmediğini belirterek, “Önceliklerinizi iyi belirleyin. İşinizi takip edin. Bu kadar büyük coğrafyada hizmet etmek kolay değil. Bu konuda sizlerden yardım bekliyoruz. Tarım konusunda güzel çalışmalar yapıyoruz. Özellikle genç çiftçilerimize destek veriyoruz. Alım garantili çalışmalarımız var. Bu konuda idare ile irtibatlı olun. Tarımda cazibe merkezi olacağız.” dedi.

Programın son bölümünde ise Sosyolog Zeki Kaya, ‘Kadına Şiddet ve Kadın Acil Destek Sistemi’nin (KADES) sunumunu yaptı. Vali Ayhan, telefondan çağrı atmasının ardından kısa süre içerisinde salona gelen polislerden KADES hakkında bilgi aldı.

Programda Vali Yardımcısı Abdullah Seçkin Koçak, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş ile il genel meclis üyeleri, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca, merkez köy muhtarları ile diğer ilgililer de yer aldı.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA