SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Süreçte fedakarca hizmet veren arkadaşlarıma teşekkür ederim”

Bu biyografi 29 Eylül 2020 - 0:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Eren, “bu süreçte fedakarca hizmet veren eczacılarımıza eczane teknisyenlerimize ve oda çalışanlarımıza özverili çalışmaları için teşekkür ederim kolit 19 mücadelesinde hayatını kaybeden eczacılarımız ve eczane çalışanlarımız başta olmak üzere tüm Sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.” Şeklinde ifade etti.

Bölge Sivas Eczacılar Odası hafta sonu 13. seçimsiz olağan mali kongre yaptılar.

Sivas eczacılar odasında gerçekleşen 13. Mali kongrede bir konuşma yapan 37. Bölge Sivas Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren, yaptığı konuşmada şunları ifade etti.

“Aralık 2019’da Çin’de 11 Mart 2020 tarihinde ülkemizde ilk vakanın görülmesinde birlikte daha önce hiç de alışık olmadığımız Pandemi sürecini yaşamaya başladık. Pandemi toplumsal yaşamda birlikte eczacılık hizmetinde de önemli değişikliklere neden oldu. Halkımızın en yakın sağlık danışmanı olan bizler en zor Şartlarda dahi vatandaşlarımızın ilacı ve sağlığa ulaşması adını 7 gün 24 saat görevimizin başındayız .covıd 19 salgın sürecinde de birinci basamak sağlık hizmet sonuçta olarak oldukça önemli görevler üstlendik .Pandemi sürecinin başlaması ile beraber kronik rahatsızlığı olan hastaların hekime gitmeden eczaneden ilaç temini vefa sosyal destek grubuna başvuran vatandaşlarımızdan ilaç talebi olan 962 vatandaşımızın ilaçları eczanelerimiz tarafından evlerine bırakılmak süretiyle yerine getirilmiştir gene aynı şekilde kredi Yurtlar kurumunda karantinada bulunan vatandaşlarımızın sosyal güvencesine bakılmaksızın ilaçları temin edilmiştir .Eczacılarımız ve çalışanlarımız her geçen gün artan riske rağmen özveriyle görevlerine devam etmektedir.” İfadelerine yer verdi.

Eren, “Bizlerde yönetim kurulu olarak sürecin başından itibaren TİTCK nın belirlediği önlemler doğrultusunda eczacılarımızın çalışanlarımızın ve hastalarımızın bulaş riskini önlemek amacıyla eczanelerimizde alınması gereken koruyucu önlemlerin almalarını sağladık kolit 19 eylem planımızı oluşturduk süreci başından itibaren yakından takip ederek olası sorunlara anında müdahale ettik Valilik belediye ve il sağlık müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kurumlarla yakından temasta bulunarak sorunlarımızı ve taleplerimizi gerçekleştirme fırsatı bulduk halk sağlığı ve halkın ilacı ulaşması adına eczacı odamızın ve eczacılarımızın süreci çok iyi yönettiğini düşünüyorum bu süreçte fedakarca hizmet veren eczacılarımıza eczane teknisyenlerimize ve oda çalışanlarımıza özverili çalışmaları için teşekkür ederim kolit 19 mücadelesinde hayatını kaybeden eczacılarımız ve eczane çalışanlarımız başta olmak üzere tüm Sağlık çalışanlarımıza ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.” Şeklinde ifade etti.

“AŞI KONUSUNDA YETKİLİLER BİR AN EVVEL ÖNLEM ALMALI”

İçinden geçtiğimiz Pandemi süreci aşı konusunu her zamankinden daha önemli bir hale getirmiştir diyen Eren, “vaka sayılarının yükselmesi ve beraberinde grip mevsimde yaklaşmasıyla birlikte grip aşısı ve zatürree aşılarında belirsizlik ortaya çıkmıştır. Eczanelerde hasta ile eczacının karşı karşıya gelmemesi toplum sağlığının zarar görmemesi ve sorunun krize dönüşmesi adına yetkililerin bir an önce önlem alması ve artan talebe çözüm bulması gerekmektedir.” Dedi.

Eren, konuşmasını şöyle tamamladı. Değerli meslektaşlarım; meslek Örgütleri hem temsil ettiği meslek grubunu hem de kamuyu Kamu vicdanını ve kamu yararını korumayı amaçlamaktadır .meslek örgütleri demokrasinin güçlenmesi adına önemli yapıtaşlarıdır .bizlerde eczacı odalarımız ve Türk eczacılar birliği olarak kamu yararını önceleyen demokratik bir meslek örgütü olmanın bilinciyle Cumhuriyet demokrasi toplumsal barış eşitlik ve adalet ilkelerinden Ödün vermeden haklı mücadelemizi sürdüreceğiz.

Yoğun ve yorucu günlerden geçtik geçiyoruz birlikte birçok zorluğu üstesinden geldiğimiz gibi bu sıkıntılı günlerde hep birlikte aşacağız bizler halkın en yakın sağlık danışmanlarız güzel Sağlıklı yarınlar da buluşmak dileğiyle sizleri şahsın yönetim kurulu ve çalışma grubunda görev alan arkadaşlarım adına saygıyla selamlıyorum.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA