SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivas itfaiyesi 216 yaşında

Bu biyografi 29 Eylül 2020 - 0:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

İtfaiye personeli Başkan Bilgin’i ziyaret etti

 Sivas Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası ve Sivas itfaiyesinin kuruluşunun 216’ıncı yıl dönümü nedeniyle Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, İtfaiye Müdürü Zekeriya Kayalı ve itfaiye personeli 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası dolayısıyla yapılan ziyarette Başkan Bilgin’e çiçek takdim ederek yıl boyunca yapılan yazılı ve sözlü faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Ziyarette ayrıca 2 tulumbacı kıyafetli itfaiye erinin katılması dikkatlerden kaçmadı.

İtfaiye personellerine çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Bilgin “Zor bir görevi üstleniyorsunuz. İtfaiye değimiz zaman eskiden akla ilk yangın geliyordu. Ancak son günlerde dünyanın değişimi ve gelişimiyle birlikte bugün itfaiye AFAD ile koordineli bir şekilde her alanda sahada olan birimimiz. Allah’a şükürler olsun bugüne kadar ilimizde itfaiye personelimizin fedakâr çalışmalarıyla birlikte çok büyük sıkıntılı işlerle karşılaşmadık. Bundan sonra da bizde gelişen teknolojiyle birlikte alet araç gereç ve ekipman noktasında itfaiye teşkilatımızı güçlendirerek hemşerilerimizin can ve mal güvenliği noktasında gerekli tedbirleri alacağız.” dedi.

YENİ İTFAİYE BİNASININ İHALESİ YAPILDI

Başkan Bilgin “İtfaiye müdürlüğümüzün ana okullarda ilk ve ortaokullarda hatta liselerde önleyici tedbirlerin alınması uyarıcı ve eğitici seminerlerin toplantıların verilmesini esas alan çalışmalarını önemsiyoruz. Çünkü bu noktada toplumun bilinçlendirilmesi hem can güvenliği hem mal güvenliğini sağlaması açısından çok önemli. Bu vesileyle ben itfaiye teşkilatımızın haftasını kutluyorum. Her birim Sivas için çok çalışmalı diyoruz ama itfaiye birimi eğitici çalışmalarla ön planda olmalı. Teşkilatımız inşallah yangın ve afetle karşı karşıya kalmaz ancak her zaman da hazır olması gerekiyor. Bu noktada üstümüze düşen her şeyi yapmaya hazırız. Yeni itfaiye binamızın ihalesini yaptık. İnşallah seneye bitmiş olacak. Hem itfaiye teşkilatımıza hem de Sivas’ımıza bir eser kazandırmış olacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum.” ifadesini kullandı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA