SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Vali Ayhan EBA’dan Canlı Yayına Katıldı

Bu biyografi 28 Eylül 2020 - 21:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Ayhan, Okul içerisinde oluşturulan EBA Destek Merkezine uğrayan Vali Salih Ayhan, canlı derse de bağlanarak öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Sivas’ta 15 Köy Okuluna Kütüphane Kazandırıldı

Sivas genelinde eğitim alanında yapılan çalışmaların yanı sıra köy okullarında da önemli projeler hayata geçiriliyor. Bu kapsamda, Doğu Anadolu Projesi (DAP)’ın finansal destekleri ile Sivas’ta 15 köy okuluna kütüphane kazandırıldı.

Vali Ayhan EBA’dan Canlı Yayına Katıldı

Okul ziyaretlerine önem veren Vali Salih Ayhan, Zeynep Akkiraz Ayhan Hanımefendi ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile birlikte merkez Çallı köyü İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek, 1. sınıf öğrencileri ile bir araya geldi.

Okul içerisinde oluşturulan EBA Destek Merkezine uğrayan Vali Salih Ayhan, canlı derse de bağlanarak öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Çallı Köyünde Kütüphane Açılışı Yapıldı

Vali Salih Ayhan, daha sonra okul içerisinde DAP’ın destekleri ile yapılan fonksiyonel kütüphanenin açılışına katıldı. Açılışı öğrencilerle ile birlikte gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, Sivas Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından 2019 Yılında DAP Bölgesinde “Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi” kapsamında ‘Dünyanın Bilgisi Köylerimizde’ projesi hazırlandığını hatırlattı.

Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DAP) Başkanlığından 584.000,00 TL hibe alındığını, proje ile çocukların ve gençlerin sosyal yönden gelişimlerine katkı sağlamak,  hayatlarına anlam ve mutluluk katmak amacıyla kütüphaneler yapıldığını dikkat çeken Vali Salih Ayhan, “Kitaplar çocukların hayatına yön vermelerinde en önemli arkadaştır. Kütüphanesi olmayan köylerde oluşturduğumuz okul kütüphaneleri ile bilgiye ulaşmakta zorluk çeken çocuklarımızın kişisel gelişimi için sosyal ortam sağlanmış olacak. Sosyal devletimiz, eğitimde fırsat eşitliğini yaygınlaştırmış olacak” dedi.

Vali Salih Ayhan, proje kapsamında bugüne kadar Çallı Güney,  Kurtlapa, Kayadibi, Yıldız Beldesi, Demirçelik, Hanlı, Baharözü, Durdulu, Gazibey, Yusufoğlan, Direkli, Altınyayla   Kaya, Yıldızeli Bayat ve Çağlayan köylerindeki okullara kütüphaneler yapıldığını sözlerine ekledi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA