SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Mezun Olduğu Okulu, Yeniden Yaptıracak

Bu biyografi 28 Eylül 2020 - 21:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas’ta hayırsever vatandaşların eğitime desteği sürüyor.

Hayırsever iş adamı Saffet Sungur tarafından 1969 yılında inşa edilen ve halen eğitim-öğretime devam edilen 4 Eylül Mahallesindeki Kongre İlkokulunun yerine 12 derslikli yeni okul binası yaptırılacak.

Yeni okul binası için okul bahçesinde Vali Salih Ayhan, Vali Yardımcısı Çağlar Partal, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, iş adamı Saffet Sungur, öğrenci ve velilerin katılımı ile protokol imzalandı.

İmza töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, hayırsever iş adamı Saffet Sungur’a eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Savaşçı, okulun 1 yıl içerisinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.

İş adamı Sungur ise 1983-84 eğitim öğretim yılında mezun olduğu okulun yıkılıp yeniden yapılmasının kendisine nasip olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, buna vesile olan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Vali Salih Ayhan’a teşekkür etti.

“EĞİTİME DAİR YAPILAN HER ŞEY DE GÜZELDİR”

Vali Salih Ayhan ise devletin eğitim alanında çok önemli yatırımlar gerçekleştirdiğini ve Sivas’ın da bundan büyük pay aldığını belirtti. Bunun yanı sıra hayırseverlerin de eğitime büyük destek verdiğinin altını çizen Vali Ayhan, “Haftaya hayırlı bir işle başlıyoruz. Eğitim her şeydir. Eğitime dair yapılan her şey de güzeldir. Eğitimle ilgili çocuklarımız için, geleceğimiz için, ülkemizin geleceği için el birliğiyle, güç birliğiyle bir şeyler yapmak zorundayız. Hakikaten Sivas’ta bir hayırseverlik geleneği, kültürü, geçmişi var ve birçok okulumuzu da bu minvalde devletimize yük olmadan Sivas’ımıza kazandırmış oluyoruz. Saffet bey sağ olsun babasının da telkinleriyle bir okul yapımı ile ilgili taleplerini bize iletti. Bu okuldan mezun olması da onun için çok anlamlı oldu. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu okulumuzu en kısa zamanda, çağın gereksinimlerine uygun olarak, güzel bir şekilde yenileyeceğiz inşallah. Emeği geçenlere, hayırseverimize teşekkür ediyorum. Rabbim, birini bin eylesin. Daha nice okullar yapmayı nasip eylesin. Velilerimize, mahallemize ve Sivas eğitimine hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Vali Ayhan, Hayırsever İş Adamı Saffet Sungur ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, 12 Derslikli İlkokul Yapımı Protokolünü imzaladı.

Vali Ayhan imza törenin ardından Sungur’a temsili ilkokul diplomasını hediye etti. Hediye karşısında şaşkınlık yaşayan Sungur ise çok duygulandığını belirterek teşekkür etti.

Vali Ayhan ve Savaşçı daha sonra programa katılan velilerle bir süre sohbet etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA