SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

İş Birliği Protokolü İmzalandı

Bu biyografi 28 Eylül 2020 - 20:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ) Arasında Sosyal, Bilimsel ve Teknolojik İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Sivas Valiliği Himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sivas BTÜ arasında Sosyal, Bilimsel ve Teknolojik İş Birliği Protokolü imzalandı.

Sivas Valiliğinde gerçekleştirilen imza törenine Vali Salih Ayhan, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Vali Yardımcısı Çağlar Partal, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve okul müdürleri katıldı.

Protokolün hayırlı uğurlu olmasını dileyen Vali Salih Ayhan; “Öğrencilerimiz, güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitemizin imkân ve deneyimlerinden yararlanacak” ifadelerini kullandı.

Ayhan, daha sonra Kul ve Savaşçı ile birlikte işbirliği protokolünü imzaladı.

İş birliği protokolü kapsamında; Sivas İl Milli Eğitim müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim alan öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda üniversitenin imkân ve deneyimlerinden yararlanması sağlanacak. Bu kapsamda öğrencilerin bilimsel düşünme ve davranışlarla estetik değerleri birleştiren, üreten, problem çözen ve değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak, araştırmaya ilişkin işbirliğini geliştirmek ve yerleştirmek üzere gerekli koşulların düzenlenmesi hedefleniyor.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA