SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Kuruçay, güven tazeledi

Bu biyografi 27 Eylül 2020 - 15:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay, güven tazeledi.

AK Parti Merkez İlçe Başkalığı Olağan kongresi gerçekleşti

AK Parti Sivas Merkez ilçe başkanlığının 7. Olağan kongresi gerçekleştirildi.

Şölen havasında Kale aile çay bahçesinde açık havada gerçekleştirilen AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı 7. Olağan kongresine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, İç Anadolu Bölge Koordinatörü İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Sivas İl Koordinatörü Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, İstanbul Milletvekili Hemşerimiz Abdullah Güler, Genel Merkez Yöneticileri,  Sivas milletvekilleri İsmet Yılmaz, Semiha Ekinci, İl Başkanı Hakan Aksu,  Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş Kadın Kolları Başkanı Arzu Polat, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ve parti teşkilat mensuplarının katıldığı kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Divan oluşturulmasının ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi.  Kongrede güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Muhammed Burak Kuruçay yaptığı konuşmada, “10 Aralık 2019’da göreve başladığımız tarihten itibaren merkez ilçe olarak ‘Sıkılmadık El Çalınmadık Kapı Bırakmayacağız’ diyerek çıktığımız bu yolda kısa sürede çeşitli ziyaretler gerçekleştirdik. Sorumluluğu son derece ağır olan bu görevde hakkıyla ve sonuna kadar çalışmayı sürdürmeye devam ediyoruz.  Görevi devraldığımız zamandan bu zamana kadar ne zaman çağırıda bulunsak; işini, eşini, evini bırakarak bu haklı dava için koşturan teşkilat mensuplarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ederim. Bizler göreve geldiğimiz ilk günden itibaren merkeze bağlı 153 köyümüzü tam iki defa teşkilatlarımızla birlikte bizzat yerlerinde ziyaret ederek merkez köylerimizde bulunan köy temsilcilerimize temsilcilik belgelerini teslim ettik. Ayrıca 65 mahalle muhtarımızla ve mahalle başkanlarımızla görüşerek talep ve isteklerini toplayarak yetkili mercilere ilettik. Şunu bilmekte fayda var ki bizler teşkilat mensupları olarak vatandaşlarımızın 7/24 emrindeyiz ve bizler şunu çok iyi biliyoruz ki bu görevler halk hizmet hakka hizmet düsturuyla yapılır. Amacımız ve gayemiz Dünya liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak onun omuzlarındaki yükü teşkilat olarak hafifletmektir.” dedi.

Kuruçay’ın ardından kürsüye gelen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, Kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ederek şimdiye kadar görev yapan yöneticilere teşekkür edip, yeni görev alacak teşkilat mensuplarımıza ise başarılar diledi.

İl Başkanı Hakan Aksu ise, “AK Parti’de kongreler sandalyelerin havada uçuştuğu kavgaların yaşandığı bir ortamdan çok geçmişin muhasebesi ve geleceğe ışık olacak yenilenmelerin yapıldığı şenlik havasında geçen şölendir. Bu sene maalesef Pandemi dolayısı Mahdut sayılar ile Kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Ama ben şuna eminim ki burada olacak sinerji ve güç inşallah 2023 seçimlerinde AK Partinin yeni bir zaferiyle sonuçlanacaktır. Sivas teşkilatları olarak İlçe Başkanları, Gençlik ve Kadın Kollarımız ile Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız ve Meclis Üyelerimizle büyük bir uyum içinde çalışmaları sürdürmekteyiz. Sağ olsun vekillerimiz de Belediye Başkanımız da teşkilat birimlerine sahip çıkmaktadırlar, kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca Sayın Başkanım özellikle teşkilatımız 2001 yılından bu tarafa partimize hizmet eden tüm arkadaşlarımız ile de İrtibatımız güçlü bir şekilde devam etmektedir ve buna özellikle önem vermekteyiz. Bunun yansıması olarak 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde önceki dönem il-ilçe-Gençlik ve Kadın Kolları Başkanlarımız İl Genel ve Belediye Meclislerimizle de yer almışlardır. Bu da parti teşkilatlarımız ile geçmiş dönemde görev alan yöneticilerimiz arasında önemli bir bağ oluşturmaktadır.” diye konuştu.

 

Bilgin’in ardından kürsüye gelen Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, bir selamlama konuşması gerçekleştirerek kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Ekinci’nin ardından selamlama konuşması gerçekleştiren İstanbul Milletvekilleri Halis Dalkılıç ve Abdullah Güler ise, Sivas’ın AK Parti’nin kalesi olduğuna vurgu yaparak 2023 seçimlerinde de bu kalenin yıkılmayacağını ifade etti.

Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz ise, Burak Kuruçay ve Yönetimini tebrik ederek kongrenin hayırlar getirmesini temenni etti. Sivas’a yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Yılmaz, Sivas’ın yatırımlar bakımından Türkiye’de ilk 10 İl arasında olduğunu, lakin bu yatırımlara Hızlı Tren Projesinin de eklendiği zaman Türkiye’de en çok yatırım alan ilk 5 il arasına girdiğini belirtti.

Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir de, Sivas’ın her zaman AK Parti’nin yanında olduğunu söyledi. Sivas’ın medeniyetlere başkentlik yapmış bir şehir olduğunu ifade eden Kandemir,” Burada sokaklarda gezerken sadece binalarda değil tarihin kokusu insanın yürekliliğinde, cesaretinde de atar aynı zamanda. Onun için AK Parti siyasi hareketinin Sivas kalbidir. Onun için sırtını Sivas’a yaslayanın sırtı yere gelmez. “ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin yen bir siyaset dili inşa ettiğini ifade eden Kandemir, “Biz AK Parti’nin neferleri, ismi yarın hatırlanmayacak askerleri Tayyip Erdoğan’ın yanında siyaset yapan AK Parti ailesi bu tarih yazımına hep beraber ortaklık ediyor. Bizler de elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar katkı sağlıyoruz. Biz düne kadar ‘şuradan yürüyeceksiniz’ diye yol tarif edilen bir ülkeyken bugün iman varsa imkan da vardır diyerek kendi yolunu kendi açan, kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz diyerek yepyeni bir gelecek inşa eden bunun içinde büyük bir mücadele veren bir siyasi hareketin temsilcileriyiz. Başkaları gibi uyuyor taklidi yapmıyoruz. Başkaları ‘gibi dokunmayalım, bulaşmayalım da bize bir yük yüklemesinler’ demiyoruz. Başkaları gibi sessiz kalmayı hikmet zannetmiyoruz. Başkaları gibi ölü taklidi yapıp bu milletten kopuk, gözünü, gönlünü başkalarına dayamayı marifet görmüyoruz. En büyük talihsizliğimiz bu ülkede maalesef milli bir muhalefetimizin olmaması düne kadar hasım olanlar bir anda hısım oluverdiler ve bir zemin inşa ettiler. Hangi ara hangi değer bir araya getirdi. Anlayamadık, anlamlandıramadık. 2023’e giderken önümüzde başka sınavlar var bunu görüyoruz. Bugün Türkiye iddiasını arttırdıkça başka meselelerle imtihan edilecek bunu da görüyoruz. “ diye konuştu.

Tayyip Erdoğan bu milletin bizatihi kendisi, iddiası onun itirazlarının özüdür. Onlar bu milleti tanımıyorlar. Tanımadıkları için 15 Temmuz’da işgale yeltendiler. Tanımadıkları için 6-7 Ekim olaylarında milleti birbirlerine düşüreceklerini zannettiler. Tanımadıkları için çukurlar kazdılar. Kendilerine göre kurtarılmış alanlar ilan ettiler. Tanımadıkları için sınırımızın öte yakasına bir terör koridoru inşa edeceklerini zannettiler. Oysa bu toprakların yiğit insanları şehadeti göze alıp sıradan vatandaşlar her biri sorumluluk bilip vakti zamanı geldiğinde kuşanıp yüreğindeki sevdayı çıktı sokaklara girdi Zeytin Dalı ile sınırın öte yanına ya da asker olarak dağlarda dolaştı ve bunlara hak ettikleri cevabı verdi.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Muhammed Burak Kuruçay güven tazeledi.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA