SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Zeron Buğdayı Herkese Fayda Sağlıyor”

Bu biyografi 24 Eylül 2020 - 22:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Zeron Buğdayı Yeniden Çiftçilerle Buluştu
Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün ‘300 Fikir 300 Proje’ kapsamında hayata geçirdiği ‘Yerli Tohumların Üretiminin Artırılması Projesi’ ile Sivas’a özgü tohumluk olan Zeron Buğdayı’nın dağıtımı yapıldı.
Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen programa; Vali Salih Ayhan, AK Parti Sivas Milletvekilleri İsmet Yılmaz ve Semiha Ekinci, İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, Vali Yardımcıları Abdullah Seçkin Koçak, Çağlar Partal, İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, çiftçiler ve diğer davetliler katıldı.
Programda konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, Zorun Buğdayını gelecek nesillere aktarmak istediklerini belirterek, “Buğdayı üreticilere ücretsiz olarak dağıtacağız. Bütçe olarak düşük ama tabanda karşılığı olan bir proje. Bu projeyi çok önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.
Daha sonra konuşan Milletvekili İsmet Yılmaz, emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Toprağı su ile çiftçiyi kaliteli ve nitelikli tohumlu buluşturacağız. Üretimimiz daha da artacak. Daha çok ürettikçe, Sivas ve Türkiye daha çok büyüyecek. Sivas’ın bu günü dünden daha iyi, yarını da sizlerin gayreti ve çalışmasıyla bugünden daha iyi olacaktır.” dedi.
Milletvekili Semiha Ekici ise buğdayın çiftçilere hayırlı olmasını dileyerek, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde üreten vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
– Herkese Fayda Getirecek Bir Döngü Oluşturduk
Vali Salih Ayhan da, birlik ve beraberlik içerisinde olunduğunda güzel işlerin ortaya çıktığını vurgulayarak, “Sivas İl Özel İdaresi finansını karşılıyor, TİGEM’in arazisini ekiyoruz. Oradan aldığımız buğdayı yine çiftçimize veriyoruz. Çiftçimizin ektiği buğdayı şirketimiz geri alacak ve nitelikli firmalara satışını gerçekleştirecek. Herkese fayda getirecek bir döngü oluşturduk. Şuan Zeron Buğdayının müşterisi hazır. 2 bin dekar alan ‘Zeron Buğdayı ile buluşmuş olacak. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Zeron Buğdayı’nın gelecek nesillere aratılması için 200 çiftçiye 50 ton buğday dağıtımı yapıldı.
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA