SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Uzaktan satıyorum dönemi başladı

Bu biyografi 24 Eylül 2020 - 12:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SEMDER Başkanı Kerim Çayır, “Alıcı ve satıcıların bir araya gelmeden tapu işlemi gerçekleşmeye başladı.” dedi.

SEMDER’den yeni uygulamaya destek.

Farklı il veya ülkelerde bulunan alıcı ve satıcıların bir araya gelmeden tapu işlemi yapmasına imkan sağlayan uygulamanın 15 Eylül’den itibaren tüm tapu müdürlüklerinde hizmete girmeye başladığını söyleyen Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır;  “Uygulamayı yerinde buluyoruz. Yeni sistemin koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesine de katkı sunacağına inanıyoruz” dedi.

Farklı il veya ülkelerde bulunan alıcı ve satıcıların bir araya gelmeden tapu işlemi yapmasına imkan sağlayan uygulama 15 Eylül itibariyle tapu müdürlüklerinde hizmete girdi.

Uygulamayla birbirinden farklı yerlerdeki vatandaşların aynı anda bir müdürlükte hazır bulunmasına gerek olmadan işlem yapılmasının mümkün hale geldiğini belirten Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; kararı olumlu bulduklarını dile getirdi.

“Yeni uygulama virüs yayılımını önleyecek”

Kararın koronavirüs salgınının yayılımı önleme noktasında da önemli bir adım olduğunu vurgulayan Başkan Çayır, “Bu uygulama ile vatandaşlarımızın yaşadıkları yerden ayrılmadan ve günlük işlerini aksatmadan işlem yapmaları, zaman kaybının önlenmesi ile seyahat, konaklama vb. giderlerden tasarruf etmeleri sağlandı. Uygulamayı yerinde buluyoruz. Uygulama, pandemi sürecinde menfur hastalığın yayılmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması bakımından da önemli bir görev üstlendi. Pandemi nedeniyle evinden hatta yaşadığı şehirden çıkamayan vatandaşlarımızın tapu devir işlemleri aksamadan gerçekleşmeye başladı. Yeni sistemin koronavirüs salgınının yayılmasının önlenmesine de katkı sunacağına inanıyoruz” dedi.

Sivas Tapu Sicil Müdürlüğünde de uygulamanın hayata geçirildiğini belirten Çayır, “15 Eylül itibari ile şehrimizde uygulama başladı. Vatandaşlarımız bu yönlü çalışmalardan çok memnun kaldı. Sistemin başarı ile devam etmesini arzu ediyoruz. Tüm Tapu Sicil çalışanlarına şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA