SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Ulaş İlkokulunda Drama Atölyesi Açıldı

Bu biyografi 24 Eylül 2020 - 22:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Savaşçı, “Drama atölyeleri öğrencilerimize önemli beceriler kazandırmakta.” dedi.

Sivas Valiliği Himayesinde Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Yürütülen Sanat Sivas Projesi Kapsamında Ulaş İlkokulunda Drama Atölyesi oluşturuldu.

Ulaş İlkokulundaki Drama Atölyesinin açılışı Vali Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

“ÖĞRENCİLERİMİZ ÖNEMLİ BECERİLER KAZANMAKTA”

Açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesen Vali Salih Ayhan ve Yılmaz, atölyeyi gezerek öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Gül, atölye hakkında bilgi verdi. Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ise Sivas Valiliği himayesinde öğrencileri hem akademik olarak hem de, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda desteklemek için birçok önemli projenin hayata geçirildiğini belirtti. Bu kapsamda okullarda sosyal, sportif ve kültürel faaliyetler gerçekleştirildiğini, birçok okula müzik, dil ve DRAMA ATÖLYELERİ kazandırıldığını belirten Savaşçı, öğrencilerin bu faaliyetler ve oluşturulan atölyelerde gerçekleştirilen etkinliklerle farklı alanlarda önemli beceriler kazandıklarını ifade etti.

Vali Salih Ayhan ve Yılmaz’da atölyenin hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, projenin uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Ayhan ve Yılmaz, daha sonra öğrencilere kitap hediye etti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA