SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“İSİMLERİMİZ FARKLI OLSA DA AMACIMIZ TEKTİR”

Bu biyografi 23 Eylül 2020 - 12:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Sağlıkçı Sivil Toplum Örgütleri Dayanışma Platformu, Sivas’taki sağlık alanları hakkında ortak basın açıklaması yaptı.

Sivas-Erzincan Tabipler Odası hizmet binasında gerçekleşen basın toplantısına, 37.Bölge Sivas Eczacı Odası Başkanı Sivas-Yozgat-Tokat-Çorum Diş Hekimleri Odası Başkanı Ecz. Bahadır Eren, Dt. Fatih Uçar, Sivas-Erzincan Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Sedat Özbay, HAK-SEN Sivas Şube Başkanı, Türk Sağlık Sen Sivas Şube Başkanı, Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Alparslan Koşan, Dursun Özen, Muhittin Musaoğlu, SES Sivas Şubesi Başkanı Özgür Baştürk katıldı.

Gerçekleşen basın toplantısında açıklamayı Sivas Sağlıkçı Sivil Toplum Örgütleri Dayanışma Platformu adına Sivas-Erzincan Tabipler Odası Başkanı Uzm. Dr. Sedat Özbay yaptı.

Özbay, şunları ifade etti. “Yerelde sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde çok büyük bir sorumluluk taşıyan; fiziken, ruhen ve sosyal yönden sağlıklı bir toplumun oluşmasında özveri ile çalışıp önemli bir görev üstlenen tıp hekiminden diş hekimine, eczacısından hemşiresine, sağlık memuru, ebe ve idari personeline kadar tüm sağlık çalışanlarının örgütlü temsilcileri olarak bir araya geldik. Birlikteliğimizin genel amacı; Sivas’ta sağlıkla ilgili tüm gelişmelerin uygulanmasında, Sorunların çözümünde, Sağlığın geliştirilmesinde, Sağlık sorunlarının oluşmadan önlenmesinde, Sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde sunulmasında, Hizmet alanlarına kolayca ulaşılabilmesi, hizmetin planlanması ve sürdürülebilir olması, açısından çözümün bir parçası olarak etkin bir şekilde örgütlü sivil toplumun temsilcileri odalar, sendikalar ve halkımızla birlikte buradayız.” ifadelerini kullandı.

Bizler sağlık iş kolu ve çalışanlarının temsilcileri olarak; tüzel kimlik taşıyan, her biri kendi adına bir tüzük çerçevesinde doğru ve haklı mücadele vererek, demokratik kültürün oluşmasında sorumluluk alan ve sorumluluklarımızı hukuki zeminde yerine getirmeye çalışan örgütleriz diyen Özbay, şöyle devam etti. “Ülkemizde bir ilk olduğunu düşündüğümüz, isimlerimiz farklı olsa da amacı tek ve bir olan “sağlık, sağlığın ve sağlık çalışanlarının haklarının korunması” ilkesiyle, yerel anlamda birlikte hareket edip, devletimizin yanında bir duruş sergileyerek eksiklikleri, aksaklıkları ve problemleri çözmek adına güç birliği içinde olacağız. Zira içinden geçtiğimiz bu günlerde, insan sağlığının ne kadar önemli ve ihmal edilemez bir gerçek olduğunu yaşayarak öğreniyoruz. Bu konuda sorumluluk alan özeldeki ve kamudaki tüm sağlık çalışanlarının her türlü riskin içinde, gecesini gündüzüne katıp yaptığı çalışmalar başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere devlet yetkililerimizin ve milletimizin takdirini kazanmıştır. Covid-19 pandemisi ile sağlıkçılar ve halkımızla birlikte mücadele ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. Salgını henüz atlatmış değiliz tedbirlerimizi elden bırakmamalıyız. Sabrımızı dağıtmamalıyız sevdiklerimiz için, kaybettiğimiz canlarımız için tedbirlere uyalım. Maskemizi takalım-mesafemizi koruyalım-hijyenimizi sağlayalım.” şeklinde ifade etti.

Özbay, “Ayrıca; halkımız için canını feda eden ve etmeye hazır olan sağlık çalışanlarına yapılan sözlü ve fiziki şiddetin her türlüsüne millet olarak dur diyelim. Hedefimiz Yerel yöneticilerimizin sağlık ve sağlık hizmetleri ile ilgili şehrimizde hizmet planlaması ve yürütülmesinde işbirliği içinde hareket edip; karşılaştığımız ve karşılaşacağımız, olağan ve olağanüstü durumlarda Sivas olarak hazırlıklı olmaktır.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA