SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“ESNAFIMIZI ÇOK ZOR ŞARTLAR BEKLİYOR”

Bu biyografi 22 Eylül 2020 - 15:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti.

Parti yöneticileri ile birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret eden milletvekili Ulaş Karasu, SESOB Başkanı Beşir Köksal ile görüşerek esnafın durumu hakkında bilgi aldı.

Esnafın sorunlarını dinleyen milletvekili Karasu, Covid-19 sürecinde en fazla esnaf kesiminin mağdur olduğunu ifade ederek, ilkokulların açılması ve üniversitelerin açılmaması nedeniyle esnafın mağduriyeti ile ilgili bir çalışma yaptıklarını bu çalışmanın sonucunun da rapor halinde genel başkanları Kemal Kılıçdaroğluna ileteceklerini belirti.

“ESNAFIMIZI ÇOK ZOR ŞARTLAR BEKLİYOR”

Mart ayından itibaren esnafın sorunlar ve sıkıntılar yaşadığını, mağduriyetinden dolayı kepenk kapattığını vurgulayan Karasu, “Esnafımızı çok zor şartlar bekliyor. Bizlerde esnafımızın bu zor şartlarda ayakta kalabilmesi için STK başkanlarımızla görüş alışverişi yapıyoruz. Esnafımızın sorunlarını dinliyoruz. Üniversitelerimizin açılmaması pansiyon, kafe, kahvehane, yurt ve kantinci gibi farklı sektörlerdeki esnafları mağdur etti. Okulların tam anlamıyla açılmaması nedeniyle kantinciler, kırtasiyeciler ve servis sürücüleri de ciddi sıkıntılar yaşıyor. Esnaflarımıza mutlaka destek verilmeli. Esnafımızın sorunlarına çare olmak için bu ziyareti gerçekleştiriyoruz.” dedi.

CHP milletvekili Ulaş Karasu’nun ziyaretinden ve esnafın sorunlarını dinlemesinden dolayı teşekkür eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, hükümetin esnafa yönelik destekleri olduğunu, ancak, COVİD-19 salgınının devam etmesi nedeniyle mağduriyetinin devam ettiğini belirterek, esnafın mutlaka desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

“KAHVEHANELERİMİZ, EĞLENCE YERLERİMİZ KAPANIYOR”

 Esnafların bu süreçteki mağduriyetlerinin devam ettiğini vurgulayan Köksal, “ Salgın sürecinden dolayı esnaflarımızın sıkıntıları devam etmektedir. Oyun oynanmaması nedeniyle kahvehanelerimiz, eğlence yerlerimiz kapanıyor. Okullar açılmadığı için kantincilerimiz, kırtasiyecilerimiz, servisçi esnaflarımız zor durumda. Esnaflarımıza faizsiz veya hibe olarak destek verilmelidir. Kredi taksitleri, elektrik, doğalgaz, SSK primleri, vergiler yıl sonuna kadar ertelenmelidir. Pandemi sürecinde mağdur olan esnaflarımızın yaraları sarılarak mağduriyeti giderilmelidir. “diye konuştu.

Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, esnaf teşkilatını ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinleyen ve bu sorunları genel merkeze taşıyan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu ve parti yöneticilerine de teşekkür etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA