SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

ATIK EŞYALAR EKONOMİYE KAZANDIRILIYOR

Bu biyografi 22 Eylül 2020 - 16:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

 Atık eşyalar geri dönüşümle ekonomiye kazandırılacak.

Sivas Belediyesi tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında, kullanılmış giysilerin geri dönüşüme kazandırılmasına yönelik 3 yıllık protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile en az 30 kişinin istihdam edileceği Ayrıştırma Tesisi de kurulacak.

İmza merasiminde açıklama yapan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Sıfır Atık Projesi kapsamında şehrimizde 2 yıldır uygulanan kullanılmış giysilerin geri dönüşüme kazandırılmasına yönelik çalışmanın yenilenmesi için bir aradayız. Firmamıza geçen iki yıllık süre içerisinde göstermiş oldukları özverili çalışma için teşekkür ediyoruz. Sıfır atık kapsamında çevre kirliliğini önlemek ve kullanılmış giysilerin tekrar ekonomiye kazandırılması adına bir çalışma yapıyor. Bu noktada aksaklıkları eksiklikleri de gidererek Sıfır Atık Projesine destek verecek şekilde çalışmalar devam edecek ve firmamızın verdiği taahhüt çerçevesinde 3 yıl içerisinde en az 20-30 kişinin çalışabileceği Ayrıştırma Tesisi kuracak. Böylelikle çöplerin, kullanılmış giysilerin, kullanılmış eşyaların tekrar ekonomiye kazandırması ve istihdam sağlaması adına önemli bir proje.” dedi.

“Sivas’ın daha yaşanabilir bir şehir olması için, Belediye ekipleri başta olmak üzere tüm paydaşlarımızla özverili bir şekilde çalışıyoruz.” diyen Başkan Bilgin, “Özel sektörle de bu tür protokollerle her alanda geri dönüşümü sağlayarak istihdama katkı sağlamaya devam ediyoruz. Bu sebeple bu protokolü çok önemsiyoruz.” ifadesini kullandı.

Konuşmanın ardından protokol imzalandı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA