SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Başkan Bilgin’den EĞİTİME TAM DESTEK

Bu biyografi 20 Eylül 2020 - 23:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Bilgin, “İnternetsiz ve tabletsiz öğrenci kalmayacak” dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin İnternetsiz ve tabletsiz öğrenci kalmayacak diyerek 2020 – 2021 Eğitim Öğretim yılında eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması adına internet yüklü tabletleri öğrencilere hediye edeceklerini açıkladı.

Başkan Bilgin sosyal mesya hesabı üzerinde yaptığı paylaşımda, “Sosyal belediyecilik olarak insanı önemseyen bir bakış açışını benimsiyoruz. Gençlerimize nasıl yardımcı oluruz bunun derdindeyiz. Bu kapsamda uzaktan eğitime ulaşmakta zorluk çeken öğrencilerimize internet paketiyle birlikte tablet hediye ediyoruz.” dedi.

İnternetsiz ve tabletsiz öğrenci kalmayacak
Bilgin, Sivas kent merkezinde uzaktan eğitim alamayan öğrenci bırakmayacaklarını ifade ederek şunları söyledi: “Sivas’ta il merkezinde hiç kimse ‘benim evimde internetim yok, tabletim yok, bu nedenle çocuğum eğitim alamıyor’ demeyecek. Pazartesi gününden itibaren Sosyal İşler Müdürlüğümüzde yapılacak müracaatlar doğrultusunda, öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamaları için hızlı bir şekilde, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması adına internet yüklü tabletlerini kendilerine hediye etmiş olacağız. Yeter ki onlar devletimiz için, milletimiz için eğitimlerini aksatmadan iyi bir öğrenci olmak için üzerlerine düşeni yapsınlar. Biz her konuda onların emrindeyiz.” ifadelerini kullandı

 

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA