SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Okullarımızı güvenle açacağız”

Bu biyografi 19 Eylül 2020 - 10:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Savaşçı, “İnşallah okullarımızı güvenle açacağız ve tüm tedbirleri alarak eğitim-öğretim faaliyetlerine sorunsuz bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Gölova, Akıncılar, Koyulhisar ve Suşehri’ ilçelerini ziyaret etti.

İlk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Güney’den okullarda yürütülen yeni eğitim-öğretim yılı hazırlık çalışmaları hakkında bilgi alan Savaşçı daha sonra ilçedeki çeşitli okulları ziyaret ederek Bakanlığın yayınladığı “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” doğrultusunda alınan önlemleri ve yapılan çalışmaları yerinde değerlendirdi.  Ziyaret ettiği okullarda öğretmen ve idarecilerimizle de bir süre sohbet eden Savaşçı, öğrencilerimize sağlıklı bir eğitim ortamı hazırlanması noktasında emek veren herkese teşekkür etti.

Gölova ilçe ziyaretinden sonra Akıncılar’a geçen Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Balcı ve Şube Müdürü Eyüp Durna’dan okullarda yürütülen yeni eğitim-öğretim yılı hazırlık çalışmaları hakkında bilgi aldı. İlçedeki çeşitli okulları ziyaret ederek Bakanlığımızın yayınladığı “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” doğrultusunda alınan önlemleri ve yapılan çalışmaları yerinde değerlendiren Savaşçı “Sivas’ımızın diğer ilçeleri gibi Akıncılar’da da okullarımızın eğitim öğretime hazır olduğunu görmek bizleri sevindirdi. Velilerimiz 21 Eylül sabahı gönül rahatlığı ile yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerini okullarına gönderebilirler. Ben bu vesile ile okul müdüründen öğretmenine, yardımcı personelinden memuruna kadar okullarımızın eğitim öğretime hazırlanması çalışmalarına omuz veren tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” dedi

Günün son ilçe ziyaretini Koyulhisar ve Suşehri’ne gerçekleştiren Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Koyulhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Öcalan ve Suşehri İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Yıldız ile birlikte ilçedeki çeşitli okullarda incelemelerde bulundu. Ziyaret ettiği okullarda öğretmen ve idarecilerle de bir süre sohbet eden Savaşçı, öğrencilerimize sağlıklı bir eğitim ortamı hazırlanması noktasında emek veren herkese teşekkür etti.

Savaşçı ” İlçe ziyaretlerimizde karşılaştığımız manzaralar, öğretmenlerimizin şevkini, heyecanını bir kere daha teyit ediyor. Gittiğimiz her okulda öğrencilerini sabırsızlıkla bekleyen öğretmenlerimi görmek gerçekten mutluluk verici. İnşallah okullarımızı güvenle açacağız ve tüm tedbirleri alarak eğitim-öğretim faaliyetlerine sorunsuz bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA