SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Alınan Tedbirler kontrol edildi

Bu biyografi 11 Eylül 2020 - 22:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Zara ve Hafik’te Okulları Ziyaret Ederek, Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Öncesinde Alınan Tedbirleri İnceledi.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçe temaslarına Zara ve Hafik ile devam etti. İlk ziyaretini Zara’ya gerçekleştiren Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Ahmet Karakuş ile birlikte Şehit Üsteğmen Hacı Bayram Elmas İlkokulunu ziyaret etti.

Okulda görev yapan öğretmenlerle bir süre sohbet eden Savaşçı, uzaktan eğitime erişim imkanı bulunmayan öğrenciler için okulda oluşturulan EBA Destek Noktasında online derslere katılan öğrencilerle de bir araya geldi. Bir süre online derslere konuk olan Savaşçı, öğrencilerine en iyi eğitim vermenin gayreti içiresinde olan öğretmenlere teşekkür etti.

Daha sonra yeni-eğitim öğretim yılı öncesinde alınan tedbirleri inceleyen Savaşçı, tüm hazırlıkların MEB ve TSE tarafından hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” doğrultusunda yapılmasını istedi.

Savaşçı, buradaki incelemelerinin ardından Karakuş ile birlikte Zara Atatürk Anaokulu ve Mehmet Akif İlkokulunu da ziyaret etti. Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Savaşçı, okul binaları ve sınıflarda alınan tedbirleri yerinde inceledi. Savaşçı, okulların ardından iç tefrişat çalışmaları son aşamaya gelen Zara Öğretmenevi binasında incelemelerde bulundu.

Zara’daki temaslarının ardından Hafik’e geçen Savaşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vahit Yıldız ile birlikte okulları ziyaret etti. İlk olarak Şehit Adem Çelik Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Savaşçı, okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin kısa bir değerlendirme yaptı. Okulda alınan tedbirleri yerinde inceleyen Savaşçı, daha sonra Şehit Turgay Çelik Anaokulu ve Hacı Ömer Aydoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinde incelemelerde bulundu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA