SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Milli Eğitim Müdürü Savaşçı, İlçe okullarında İncelemelerde Bulundu

Bu biyografi 10 Eylül 2020 - 7:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Altınyayla, Ulaş, Gemerek ve Yeniçubuk’ta Okulları Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Altınyayla ve Ulaş’ta okulları ziyaret ederek MEB ve TSE tarafından hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” kapsamında alınan tedbir ve düzenlemeleri inceledi.

Savaşçı ilk olarak Altınyayla İlçe Milli Eğitim Müdürü Refik Mermer ile birlikte Altınyayla Atatürk İlkokulunu ziyaret etti. Covid-19 salgını dolayısıyla okulda alınan tedbirleri inceleyen Savaşçı, ilçedeki tüm okulların kılavuz doğrultusunda alınacak tedbirlerle yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmesini istedi. Savaşçı, daha sonra Şehit Musa Özalkan Anaokulunu ziyaret ederek covid-19 tedbirlerini yerinde inceledi. Mermer ile birlikte sınıfları gezen Savaşçı, okul hakkında bilgi aldı.

Savaşçı, Altınyayla’daki incelemelerinin ardından Ulaş’a geçerek Ulaş Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Savaşçı’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Gül’de eşlik etti. Okul idarecileri ve okulda görev yapan öğretmenlerle bir süre sohbet eden Savaşçı, ardından alınan tedbirleri inceledi. Okulda oluşturulan EBA Destek Noktasını da inceleyen Savaşçı, ilçede internet erişimi olmayan öğrencilerin uzaktan eğitim imkanlarından faydalandırılması için gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi.

Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şarkışla ve Gemerek’te Okulları Ziyaret Ederek, Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Öncesinde Alınan Tedbirleri Yerinde İnceledi.
Şarkışla İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen ile birlikte Şarkışla 15 Temmuz Milli İrade İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret eden Savaşçı, MEB ve TSE tarafından hazırlanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” kapsamında okullarda alınan tedbir ve düzenlemeleri yerinde inceledi. Okul idarecileri ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Savaşçı, okulun durumu hakkında bilgi aldı. Savaşçı, okulda gerçekleştirilen Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrencileri de ziyaret ederek sohbet etti.

Savaşçı, daha sonra Ergen ile birlikte, Şehit Bebek Bedirhan Mustafa Karakaya Anaokulunu ziyaret etti. Yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde okulda alınan tedbirleri inceleyerek bilgi alan Savaşçı, “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” doğrultusunda gereken tüm çalışmaların eksiksiz yapılmasını istedi.

“ÇOCUKLARIMIZ NASIL Kİ GELECEĞİMİZ İSE EĞİTİM DE GELECEĞİMİZİN TEMELİDİR”

Son olarak Milli Egemenlik İlkokulunu ziyaret ederek alınan tedbirleri inceleyen Savaşçı, okul aile birliği toplantısı için okula gelen velilerle de sohbet etti. Velilerin yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin merak ettikleri bazı sorulara cevap veren Savaşçı, “Okullarımız da gereken her türlü tedbir alınmış durumda. Öğrencilerimiz; öğretmenlerimizin gözetiminde, alınan tedbirlerle birlikte güvenli bir şekilde eğitimlerine devam edecekler. Biz hem öğrencilerimizin hem öğretmenlerimizin sağlığını çok önemsiyor, bu noktada gereken tedbirleri alıyoruz. Amacımız, çocuklarımızı hem yüz yüze hem de online eğitimlerle geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Çünkü bugünün çocukları yarının Cumhurbaşkanları, Valileri, öğretmenleri olacaklar. Çocuklarımız nasıl ki geleceğimiz ise eğitim de geleceğimizin temelidir.” İfadelerini kullandı.

SAVAŞÇI, GEMEREK’TE ÖĞRETMENLERLE SOHBET ETTİ

Şarkışla’daki temaslarının ardından Gemerek’e geçen Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ilçe Milli Eğitim Müdürü Yükselen Dursun ile birlikte Sızır Atatürk İlkokulunu ziyaret etti. Okulda görev yapan öğretmenlerle bahçede bir süre sohbet eden Savaşçı, yeni eğitim-öğretim yılına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Savaşçı, öğretmenlerin Covid-19 salgını dolayısıyla kademeli olarak başlayacak eğitim-öğretim yılına ilişkin görüş, öneri ve taleplerini de dinledi. Daha sonra okul binasında incelemelerde bulunan Savaşçı, “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu”nun dikkatlice okunmasını ve bu kapsamda gereken tedbirlerin en ince ayrıntısına kadar alınmasını istedi.

Savaşçı, son olarak Yeniçubuk Anaokulunu ziyaret ederek okulda alınan tedbirleri yerinde inceledi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA